O víťazoch rozhodlo presne 119 151 ľudí. Najväčšia časť z nich bola vo vekových skupinách od 35 do 49 a od 25 do 34 rokov. Záujem hlasujúcich vytvoril nový rekord. Počet rozhodujúcich respondentov narástol oproti vlaňajšku takmer o 33-tisíc.

VÍŤAZOV V DESIATICH KATEGÓRIÁCH SI POZRITE V »GALÉRII«

Podľa čoho sa rozhodovali? „Hlavným kritériom sa v roku 2022 stal najmä kolektív a ľudia. V porovnaní s predošlým rokom nejde o novinku. Už dlhšie vnímame, že ľudia na Slovensku sledujú nielen platy, ale aj veci, ktoré súvisia s tým, ako sa človek na pracovisku cíti, prípadne, či cíti hrdosť, pre akú značku pracuje,“ informovala marketingová špecialistka portálu Monika Košťanyová, ktorá zodpovedá za anketu Najzamestnávateľ.

Anketa
Zvýšil vám zamestnávateľ pre infláciu plat?

Najčastejšie dôvody výberu Najatraktívnejších zamestnávateľov za rok 2022:

  • Kolektív a ľudia
  • Dobré meno spoločnosti
  • Pracovná istota, dlhodobá tradícia firmy
  • Dobré platové ohodnotenie a benefity

Rozhodovanie o tom, kto sú najatraktívnejší zamestnávatelia na Slovensku, ovplyvňujú tiež poskytované benefity pre zamestnancov „V jedenástom ročníku ankety oceňovali hlasujúci najmä benefity, ktoré sú spojené s lepšími možnosťami pre rovnováhu medzi pracovným a osobným životom. V prvej pätke skončili hneď tri takéto nefinančné benefity a sú nimi flexibilný pracovný čas, práca z domu a dovolenka navyše,“ poznamenala Monika Košťanyová.

Najatraktívnejšie benefity medzi hlasujúcimi:

  1. Flexibilný pracovný čas
  2. Práca z domu
  3. 13. a 14. plat
  4. Dovolenka navyše
  5. Zľavy na produkty a služby spoločnosti

Prečítajte si aj: