K neuveriteľnej tragédii došlo v nedeľu v popoludňajších hodinách v bytovke na Legionárskej ulici. Podľa našich zistení v čase nehody sa matka spolu s dieťatkom v kočíku nachádzali vo výťahu. Idúci výťah zrejme pritlačil kočík a mamičku medzi výťahovú šachtu a kabínku výťahu, po čom sa výťah zasekol. „Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že zo zatiaľ nezistených príčin ostala medzi výťahom a výťahovou šachtou zaseknutá osoba, pričom vo výťahu sa nachádzalo zranené batoľa, ktoré bolo ihneď odovzdané do starostlivosti ZZS. Hasiči osobu z priestoru vyslobodili a spolu s posádkou ZZS začali s okamžitou resuscitáciou, ktorá bola úspešná a osobu sa podarilo oživiť. Následne bola prevezená do nemocnice. Batoľa sa napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek oživiť nepodarilo," objasnili udalosť hasiči.

Mladá mamička Nina (25) ešte nevie, že už nikdy nepohladí svojho synčeka. V kritickom stave ju previezli do petržalskej nemocnice, kde je na oddelení ARO v umelom spánku. „Bola k nám prevezená žena vo veľmi kritickom stave s mnohopočetnými zraneniami na celom tele.  Aktuálne sa nachádza v umelom spánku a momentálne je ešte veľmi predčasné hovoriť prognózu ďalšieho vývoja zdravotného stavu pacientky. Naši lekári robia všetko na jej záchranu," priblížila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Podľa našich zistení sú jej zranenia naozaj veľmi vážne a boj o život zďaleka nemá vyhratý. Utrpela ťažké zranenia celej hornej časti tela - brucha, hrudníka a hlavy. Mladá rodina, ktorej sa v sekunde zrútil svet, býva v bytovke v centre mesta v podnájme.

Čítajte ďalej: Sused opísal minúty hrôzy >>