V druhej polovici apríla si neplánujte žiadne cesty do zahraničia, ak chcete letieť z Bratislavy. V tomto období sa na letisku neuskutočnia žiadne lety.


„Letisko M. R. Štefánika v Bratislave bude v období od 21. apríla 2020 do 1. mája 2020 uzatvorené z dôvodu rekonštrukcie križovatky vzletovo-pristávacích dráh 04-22 a 13-31,“ informovala hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.


Obe vzletovo-pristávacie dráhy letiska (dráha 04-22 a dráha 13-31) boli vynovené v 80.tych rokoch minulého storočia so životnosťou približne 30 rokov. V súčasnosti si už vyžadujú rekonštrukciu, ktorú letisko postupne vykonáva po etapách už štvrtý rok za sebou.


Kým po minulé roky sa rekonštruovala vždy časť jednej z dráh s prevádzkou letov z druhej dráhy, v období od 21. apríla do 1. mája tohto roka sa plánuje rekonštruovať časť dráhy, kde sa obe vzletovo-pristávacie dráhy križujú. Z toho dôvodu bude letisko uzatvorené pre všetky prílety a odlety, v prevádzke ostanú len heliporty a odbavovacia plocha.


„Letecké spoločnosti, ktoré prevádzkujú pravidelné a nepravidelné charterové lety, boli o uvedenej uzávere informované s dostatočným časovým predstihom. Z toho dôvodu neponúkajú počas daných 11 dní z Bratislavy žiadne lety,“ informoval generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.


Počas uzávery letiska v danom období budú prebiehať na križovatke vzletovo-pristávacích dráh búracie práce, odvoz cementovo-betónového krytu, rezanie dosiek, kladenie nového cementovo-betónového krytu, osádzanie osového osvetlenia či nástrek denného značenia.

Riadna prevádzka na letisku sa začne 1. mája po 18. hodine, kedy je už napríklad plánovaný odlet do Moskvy dopravcom Pobeda a ďalšie lety.

Prečítajte si tiež: