Štátny ústav pre kontrolu liečiv uzavrel štvrtý prípad možného súvisu medzi očkovaním a úmrtím. „Išlo o pacienta vo veku 44 rokov, ktorý bol očkovaný prvou dávkou vakcíny Vaxzevria od spoločnosti AstraZeneca," oznámil ŠÚKL v týždennej štatistike hlásení.

Mohla za smrť mamičky Terézie (†39) z Nitry VAKCÍNA? TOTO tvrdí infektológ Sabaka!

Štátny ústav preto vyhodnotil súvis medzi očkovaním a úmrtím ako možný. „Podľa pitevného záveru k úmrtiu došlo na základe existujúcich chronických ochorení pacienta a vzniknutých zdravotných komplikácií po očkovaní," upresnil ústav. 

Len tento týždeň pritom médiami otriasol prípad 39-ročnej mamičky Terky, ktorá náhle zomrela v noci po tom, čo jej na obed podali druhú dávku vakcíny Pfizer. Toto úmrtie sa zatiaľ vyšetruje.

Podľa oficiálnych úradných záznamov zatiaľ na Slovensku evidujeme tri prípady úmrtí po očkovaní. V dvoch prípadoch bol súvis stanovený ako možný po vakcínach od spoločnstí Pfizer a Moderna a v jednom ako pravdepodobný pri vakcíne AstraZeneca. „Pri iných uzavretých prípadoch vrátane niektorých medializovaných bol súvis vylúčený," dodal ŠÚKL.

Mohlo by vás zaujímať: