Slovenské cesty propagujú vo svete ako špičku! Spoločnosť Kayak pre všetkých cestovateľov pripravila rebríček najlepších krajín pre cestné výlety v Európe. Celkovo si posvietila na 31 štátov, vybrala celkového víťaza a ďalších víťazov v šiestich kategóriách. V jednej z nich triumfovalo aj naša krajina. „Slovensko sa umiestnilo na prvom mieste v kategórii požičovní automobilov. To znamená, že ceny za ich prenájom sú najnižšie a spoločnosti, ktoré autá prenajímajú, majú najvyššie hodnotenie,“ uviedol portál Kayak v oficiálnej tlačovej správe.

Najkrajšie trasy po Slovensku si pozrite >>V GALÉRII<<

V celkovom hodnotení, kde sa okrem spomínaného prenájmu auta zohľadňovalo 17 rôznych faktorov, ako infraštruktúra, počasie, bezpečnosť, ceny za tankovanie či ubytovanie a v neposlednom rade prírodné krásy a pamiatky, Slovensko skončilo na peknom 12. mieste. Celkovo najlepšou krajinou na cestný výlet v Európe je podľa rebríčka Portugalsko pred Španielskom a Luxemburskom.

Svoje o cestovaní autom po Slovensku vie mladý pár Dominika s Adamom, ktorí s road tripmi po našej krajine začali pred dvoma rokmi a neľutujú. „Vymeniť tyrkysové more s bielym pieskom za hory a zeleň, relax na pláži za šliapanie po kopcoch a mochitko s ľadom za spišskú borovičku? Toto všetko pre mňa znelo ako poriadne zlý vtip. Nemožné sa však stalo skutočnosťou,“ hovorí Dominika.

Za ten čas najazdili po Slovensku tisíce kilometrov, ako hovoria „s jedným autom, dvoma spacákmi a rodnou zemou pred sebou“. O zážitky z ciest sa delia na úspešnom blogu Autom po Slovensku. Požiadali sme ich, aby pre vás vybrali 5 najkrajších trás, ktorými sa rozhodne oplatí previezť. „Sú veľmi pestré, plné výhľadov do slovenských dolín, na kopce, jazerá a hrady. Veríme, že sa vám budú páčiť,“ nabáda blogerka Dominika.

Čítajte ďalej: 5 najkrajších trás po Slovensku >>