Reklama

Slovákom chodia varovné esemesky: Mikasov úrad vysvetlil, KOMU a PREČO ich posielajú

Takéto esemesky posielal úrad Slovákom už tento mesiac.

Zdroj: TASR, archív

Reklama

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR plánuje pri náhlom zhoršení sa epidemiologickej situácie alebo pri zásadných zmenách pravidiel posielať ľuďom SMS správy. Potvrdila jeho hovorkyňa Daša Račková.

SMS správy úrad už tento mesiac rozposielal. Upozorňoval na sprísňovanie opatrení v niektorých okresoch. „Esemesky dostávajú všetci účastníci štyroch najväčších slovenských mobilných operátorov," ozrejmila Račková. Neposielajú sa naraz všetkým, závisí to od rýchlosti reakcie operátora na žiadosť a technických možností.

Znenie esemesky si pozrite v >>V GALÉRII<<

Cieľom takéhoto spôsobu informovania má byť ochrana verejného zdravia. „Verejnosť informujeme o dôležitých udalostiach a závažných zmenách situácie," doplnila hovorkyňa ÚVZ SR.

Anketa

Dostali ste už esmesku od hygienikov?

Čítajte na ďalšej strane: Dôležité odporúčanie ÚVZ v súvislosti so zhoršujúcou sa situáciou >>

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU - Denné správy - To hlavné z dňa 27.9.2021

     

    V spoločných priestoroch bytoviek je potrebné pohybovať sa s riadne nasadeným rúškom alebo respirátorom. Používanie výťahu je lepšie obmedziť, ideálne sa mu úplne vyhnúť. ÚVZ to odporúča s cieľom minimalizovať riziko nákazy novým koronavírusom v každodenných situáciách. „V spoločných priestoroch bytoviek sa pohybujte s riadne nasadeným respirátorom, ktorý prilieha na pokožku tváre a prekrýva nos a ústa. Chránite tým seba aj svojich susedov, ktorí môžu patriť do rizikovej skupiny," spresnila hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

    V prípade, že nie je možné úplne sa vyhnúť používaniu výťahu, nemali by sa v ňom súčasne viezť osoby z rôznych domácností.

    Úrad odporúča tráviť v spoločných priestoroch bytového domu iba nevyhnutné minimum času a dbať pritom na zvýšenú hygienu. „Po kontakte s plochami, ktorých sa dotýkajú iní ľudia, ako sú kľučky, madlá či tlačidlá vo výťahu, sa nedotýkajte tváre. Čo najskôr si dezinfikujte alebo umyte ruky," vysvetlila Račková.

    Prečítajte si tiež: