Lepší Dubaj ako Dunaj! Ak si myslíte to isté, potom je blížiace sa podujatie Dubajské nehnuteľnosti v Bratislave práve pre vás. Predstavenie dubajských nehnuteľností sa uskutoční v sobotu a v nedeľu 30. až 31. júla v hoteli Sheraton. Tešiť sa môžete na nehnuteľnosti od 100-tisíc eur v komunitách s lagúnami, vodopádmi, skalnými jaskyňami a apartmány navrhnuté dizajnérmi z najznámejších svetových značiek, s výhľadom na more a najznámejšie stavby ako Burj Al Arab, Palm Jumeirah a Burj Khalifa. Veľkým lákadlom je, že klienti dostanú pobyt v päťhviezdičkovom hoteli v Dubaji zadarmo.

Dubajské nehnuteľnosti predstavia na Slovensku.
Zdroj: Platinum Square

Dubajské nehnuteľnosti do Bratislavy prináša Slovenka Ing. Natália Lehotská - Amin, zakladateľka realitnej kancelárie Platinum Square, pôsobiacej v Dubaji, a jej tím.

Natália Lehotská - Amin pracuje na popredných manažérskych pozíciách najväčších developerov už viac ako desať rokov. Manažérsku pozíciu získala v čase, keď to ešte nebolo bežné a keď ešte žiadni Európania neboli v riadiacich funkciách u tamojších developerov, čo v prípade žien platilo dvojnásobne. Aj vďaka tomu dokázala vybudovať realitnú kanceláriu, ktorá dostáva každoročne ocenenia pre top realitné kancelárie v Dubaji a reprezentuje Slovensko v jednej z najznámejších destinácií sveta.

Prvou výhodou kúpy nehnuteľnosti v Dubaji je cena. Kým za 100-tisíc eur kúpite v Bratislave starší jednoizbák bez balkóna, v Dubaji môžete mať za túto sumu nový apartmán s fitkom či terasou. Za cenu bratislavského dvojizbáku už môžete v Dubaji pomýšľať na také vymoženosti ako súkromné fitko, bazén či vstup na privátnu pláž. Najsolventnejší klienti si môžu dopriať vlastné kino či podzemnú presklenú miestnosť na pozorovanie rýb.

Nehnuteľnosti v Dubaji sú veľmi žiadané. Nové luxusné projekty sa vypredajú už v deň uvedenia na trh. Ceny sú na predpandemickej úrovni, nehnuteľnosť s podobnou rozlohou tam stále kúpite výhodnejšie ako v hlavnom meste Slovenska. Treba dodať, že 100-tisíc eur je akási štartovacia čiara. Pre najnáročnejších klientov sú v ponuke aj nehnuteľnosti za milióny eur.

Podľa sales manažéra spoločnosti Platinu Square Dávida Lehotského sú dva hlavné dôvody, prečo sa ľudia rozhodnú pre kúpu apartmánu či vily v Dubaji– buď chcú vlastniť prepychovú dovolenkovú nehnuteľnosť, alebo ide o tzv. „investičný byt“. V druhom prípade Dubaj láka najmä vysokými výnosmi. „Pri rezidenčných apartmánoch sa neplatia žiadne dane a odvody pri nákupe a predaji nehnuteľnosti, a to isté platí pri prenájme. Kvalitné projekty majú návratnosť investície až 12 %,“ vysvetlil Dávid Lehotský.

Problémom nie je ani to, ak nemáte celú sumu potrebnú na kúpu. Na financovanie nehnuteľnosti môžete získať hypotéku v slovenskej banke. „Náš hypotekárny špecialista vám vie skontrolovať dostupnosť hypotéky aj na Slovensku a aj v Dubaji. Súčasne klientom zakladáme aj víza pre firmy a aj pre jednotlivcov. V Dubaji stačí investovať nad 750 000 dirhamov (pri súčasnom kurze cca. 199 000 eur) a môžeme klientovi založiť investorské víza, čím získa rôzne výhody,“ hovorí Dávid Lehotský.

Majiteľom investičných bytov ponúkajú možnosť krátkodobého alebo dlhodobého prenájmu ich nehnuteľností. Výhodou spolupráce s Platinum Square je, že môžete komunikovať v slovenčine alebo v češtine.