Slovenská pošta informovala, že v prípade poslania balíkovej zásielky na Slovensku odporúča ako posledný termín tiež 20. december na doručenie do Vianoc.

„Posielanie zásielok do zahraničia trvá dlhšie, preto odporúčame poslať zásielku v predstihu. Ak chcú zákazníci posielať listy alebo balíky do zahraničia, odporúčame podať listové zásielky najneskôr v piatok 16. decembra a balíky najneskôr vo štvrtok 15. decembra pre krajiny Európskej únie,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

AKÉ LISTY NAPÍSALI DETI JEŽIŠKOVI? POZRITE V »GALÉRII«

Zásielky do zámorských krajín a európskych krajín mimo EÚ treba podať vo väčšom predstihu, pričom pri zásielkach, ktoré obsahujú tovar, treba počítať s dlhšou lehotou colného prerokovania v krajine určenia ako obvykle.

„Ak chcú zákazníci posielať zásielky zo zahraničia, odporúčame im aj vzhľadom na povinnosť colnej kontroly doručiť zásielky (najmä balíky) na Slovensko minimálne 7 – 8 pracovných dní pred Štedrým dňom,“ upozornila Dorčáková. Ako dodala, listové zásielky odporúčajú doručiť minimálne 5 – 6 pracovných dní pred Štedrým dňom, podľa toho, či ide o dokumentáciu alebo tovar.

Slovenská pošta už tradične v predsviatočnom období zaznamenáva zvýšený záujem o poštové služby, či už posielanie listových zásielok alebo balíkov. Denne prijme pred Vianocami okolo 100-tisíc balíkových zásielok. Podiel na tom má aj nákup tovarov na internete, posielanie darčekov, ale aj stále pretrvávajúca tradícia Slovákov zasielania vianočných pozdravov.

Prečítajte si aj: