Spoločnosť Lidl oznámila na sociálnej sieti, že z ich pultov zmiznú dva produkty, ktoré obsahujú príliš veľa Tetrahydrokanabidiolu (THC), účinnej látky marihuany. Po ich konzumácii môžu nastať nepriaznivé zdravotné účinky. 

FOTKY PRODUKTOV SI POZRITE  »TU« 

V čaji z konopných lístkov od slovinského výrobcu bolo zistené zvýšené množstvo THC. „Konzumácia tohto produktu môže spôsobiť nepriaznivé zdravotné účinky, ako napr. výkyvy nálady či únavu. Zákazníci by preto mali venovať pozornosť tomuto oznamu a uvedený produkt nekonzumovať,“ uvádza Lidl s tým, že oznam sa týka len balení s dátumom minimálnej trvanlivosti 31.12.2022 od výrobcu Mogota d.o.o. 

Druhým produktom, ktorý sťahujú z predaja je bio konopný olej značky Vita d’Or v 250 ml fľaši. Po konzumácii hrozia rovnaké nepriaznivé zdravotné účinky, ako pri vyššie spomínanom čaji. 

Oba výrobky môžete priniesť späť do obchodu, peniaze vám budú vrátené aj bez bločku. „Ak ste si zakúpili spomínané produkty, vyzývame vás, aby ste ich nekonzumovali. Môžete ich priniesť do ktorejkoľvek našej predajne a budú vám vrátené peniaze bez nutnosti predloženia pokladničného dokladu," uviedol Lidl. 

Čo je THC?

THC  alebo Tetrahydrokanabinol je najvýznamnejšia z látok v konope. Ako jediná je regulovaná zákonom. Má výrazné povzbudzujúce účinky. THC je pravdepodobne najlepšie známy pre svoje psychoaktívne účinky. Užívanie vyšších dávok môže niektorým užívateľom spôsobiť pocity úzkosti či dokonca paranoidné stavy.