Reklama

VIDEO Šialený kúsok vodiča v Bratislave: Naozaj si myslel, že cez TOTO prejde? Odborník sa chytá za hlavu!

Vodič v Bratislave si zrejme myslel, že jeho rodinný kombík má schopnosti obojživelného superauta.

Zdroj: Facebook Tibor Meszáros

Reklama

Po víkendových silných dažďoch zostali opäť viaceré ulice hlavného mesta vytopené. Ani to však neodradilo vodiča, ktorý si zrejme myslel, že jeho rodinný kombík má schopnosti obojživelného superauta. Odborník sa len chytá za hlavu: Takúto jazdu nikdy neriskujte!

Rizikom pri zatopenej ceste, keď už pod vodou nevidíte povrch vozovky je, že neviete presne odhadnúť jej hĺbku. Presne to sa stalo aj vodičovi v Bratislave, ktorý po zatopenej ceste prechádzal okolo nákupného centra v Ružinove. Jeho spanilá jazda sa však skončila, keď auto začala doslova unášať voda.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Vodič sa pokúsil autom prebrodiť zaplavenú cestu

    Kedy je už voda pre vaše auto nebezpečná a ako predísť tomu, aby sa z neho za pár sekúnd nestal nepojazdný vrak? Peter Smolen z autoservisu Autoslužby 4×4 hovorí, že štandardný rodinný voz by mal bez väčších problémov zvládnuť 20 až 25 centimetrov vody. Pri veľkých SUV-čkach je to o niečo viac.

    Anketa

    Čo si myslíte o počínaní vodiča?

    Keď je voda vyššia, môžete mať do budúcna problém s čerpadlom, alternátorom či štartérom, ktoré sú pri bežných sedanoch na úrovni 25 až 30 cm. Jednorazový prejazd ešte problémy nespôsobí, pretože aj tieto časti chráni izolácia. Prejaviť sa to môže v budúcnosti, ak sa na súčiastkach vytvorí korózia.

    Zdolať sa dajú aj hlbšie mláky, no jednej veci sa treba vyvarovať. „Keď človek do tej vody vbehne prudko, prívalová vlna môže spôsobiť, že auto nasaje tú vodu do vzduchového filtra a je problém. Auto je v tom momente nepojazdné," hovorí Smolen. Keď sa už rozhodnete prebrodiť jazerom na ceste, vchádzajte do vody radšej pomaly.

    Ak už voda zatiekla do interiéru, prehliadka v servise je nevyhnutná. „Tam už sú hlavne v moderných autách riadiace jednotky, treba to rozobrať, pozrieť, nechať vysušiť a musí to byť stopercentne suché," dodáva.

    Práve moderné autá sú na vodu citlivejšie ako staršie modely, pretože je v nich viac elektroniky. Vlhkosť na nesprávnych miestach môže narobiť problém aj v budúcnosti. Ak sa napríklad dostane ku káblom alebo spojom, tie môžu časom skorodovať a zistíte to napríklad tak, že sa vám vybije baterka.

    Mohlo by vás zaujímať: 

     

    Vyberáme pre vás niečo PLUS