Od štvrtka 29. apríla bude na Slovensku platiť nočný zákaz vychádzania po 21.00 h. Obchody tak môžu predĺžiť svoje otváracie hodiny, keďže doteraz mohli predávať len do ôsmej večer. Viaceré z nich tak urobia hneď od štvrtka. Predĺženie otváracích hodín potvrdili reťazce Tesco, Lidl, Kaufland aj Billa. „Vítame rozhodnutie vlády o posune zákazu vychádzania, čo nám umožní opätovne predĺžiť otváracie hodiny v našich supermarketoch,“ reagovala hovorkyňa spoločnosti Billa Kvetoslava Kirchnerová. 

Reakcie reťazcov si pozrite >>V GALÉRII<<

V platnosti zostávajú vyhradené nákupné hodiny pre seniorov a ťažko zdravotne postihnutých. Týka sa to potravín a drogérií v pracovných dňoch od 9.00 h do 11.00 h.

V čase nočného zákazu vychádzania po 21.00 h môžete ísť už len do nemocnice alebo k lekárovi. Výnimka je aj na cestu s cieľom starostlivosti o blízku osobu alebo príbuzného. Povoľuje sa tiež prechádzka so psom či s mačkou do vzdialenosti 1 kilometra od bydliska. Na tieto účely nepotrebujete ani negatívny test.

Naopak, po 21. hodine si už nemôžete ísť napríklad zabehať ani poprechádzať sa v meste či v prírode, a to ani s negatívnym testom.

Čítajte na ďalšej strane: Kde nepotrebujete negatívny test a ďalšie info o opatreniach >>