Na nebezpečný doplnok výživy upozornil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Jeho názov je CREATINE a ide o prášok, ktorý slúži na zvýšenie objemu svalov. Ak si k postave pomáhate produktmi na rast sily a svalovej hmoty, tento určite neužívajte!

Je instantná káva vôbec kávou? Prečítajte si fakty, o ktorých ste netušili, a dozviete sa, či naozaj škodí vášmu zdraviu

Obsahuje nepovolenú novú zložku kreatín nitrát. Ten môže spôsobiť viaceré zdravotné problémy, no najviac zaťažuje obličky!

Prášok v plastovej dóze pochádza zo Spojených štátov amerických pod obchodnou značkou MUSCLE PHARM. Tristo gramové balenie na slovenský trh priniesol v rokoch 2015 a 2016 poľský dovozca Centrum Odzywek Mateusz Bonder. Výrobok so šaržou LOT92904 060 US má minimálnu trvanlivosť do 17. marca.

„V nadväznosti na uvedené odporúčame spotrebiteľom, aby MUSCLE PHARM CREATINE, prášok, nekupovali, už zakúpený výrobok nekonzumovali a vrátili ho späť do miesta predaja,“ varuje hlavný hygienik Slovenska Ján Mikas.

Sú zdokumentované prípady, kedy látka kreatín nitrát poškodila obličky, spôsobila srdcové problémy, svalové kŕče, dehydratáciu, hnačku a ďalšie.