Ponuka, ktorú treba využiť. To si povedali viacerí Slováci, ktorí už od rána stáli v húfoch pred obchodmi. Známy reťazec začal od pondelka predávať maslo v akcii za 1,39 eura. Pred vianočnými sviatkami, keď maslo mnohé gazdinky využijú aj na pečenie, táto akcia vyvolala doslova ošiaľ.

FOTO nájdete v galérii: Kliknite TU

„Kúpila som viac a odložím aj do mrazničky. V obchodoch som už videla aj maslo po tri eurá, takže sa to naozaj oplatí,“ hovorí Elena (60) z Brezna. Pred obchod prišla zavčas ráno a už pred ním stála „fronta“. Rad nezmizol ani o hodinu neskôr, keď z predajne odchádzala.

Anketa
Nakupujete v akcii?

Podľa posledných údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky bola priemerná cena 250-gramového masla v októbri 2,60 eura, pred rokom v októbri 2020 štvrťkilová kocka masla stála 2,30 eura. Medziročne tak maslo zdraželo o 13 percent.

Od vypuknutia pandémie rekordne zdraželi nielen potraviny, ale aj energie, stavebniny, pohonné hmoty a ďalšie tovary. Ľudia to už pociťujú na svojich peňaženkách. Navyše od januára 2022 už hydinári ohlásili zdraženie vajec. Dôvodom sú vysoké ceny vstupných nákladov, najmä kŕmnych zmesí.

Od budúceho roka sa treba pripraviť aj na vyššie účty za elektrinu, plyn a kúrenie. Tie sa pravdepodobne premietnu aj do drahšieho pečiva a ďalších potravín. Nie div, že Slováci využívajú príležitosti, keď sa dá ušetriť. 

Prečítajte si tiež: