Česká firma Lactalis CZ, materská spoločnosť mliekarní Kunín a Klatovy, sťahuje z trhu 385-tisíc mliečných dezertov Kunín Pohár. Jogurty sa predávajú  aj na našom trhu u rôznych predajcov, upozrňujú potravinári. „Štátna veterinárna a potravinová správa SR bola dňa 26.7.2021 informovaná o nevyhovujúcom výrobku Kunín Pohár mliečny dezert, výrobca Mlékárna Kunín a.s. Distribútorom nevyhovujúceho výrobku na Slovensku je spoločnosť LACTALIS Slovakia s.r.o.," píšu v správe. 

FOTO JOGURTU SI POZRITE » TU«

Jogurty podľa zistení obsahujú stopové množstvo pesticídu etylenoxid, ktorý u nás nie je povolený. „Vzhľadom k tomu, že tento biocidný prípravok nie je v EÚ povolený a bezpečnosť potravín je pre spoločnosť Lactalis Slovakia, s.r.o. vždy na prvom mieste, pristupuje spoločnosť k stiahnutiu výrobkov z predaja," uvádza firma v stanovisku. 

Mliečne dezerty vážia 150 gramov a majú príchute čokoláda, jahoda, čučoriedka a marhuľa. Dátum spotreby výrobkov je 21.,22.,23.,27.,28. alebo 29. júla 2021. 

„Prosíme zákazníkov, aby výrobky s týmito dátumami spotreby nekonzumovali a vrátili ich na predajňu, kde výrobky zakúpili. Tu im bude vrátená kúpna cena i bez predloženia dokladu. Sťahovanie se týka len výrobkov s uvedenými dátumami spotreby, ostatné výrobky nie sú týmto opatrením dotknuté. Za vzniknutú nepríjemnosť sa všetkým dotknutým zákazníkom ospravedlňujeme,“ uviedla spoločnosť Lactalis.

Čo hrozí, ak ste jogurt s pesticídom UŽ ZJEDLI? Čítajte na ďalšej strane »»»