Internetový obchod sídliaci v bratislavskom Starom meste na svojich stránkach ponúka tovar zvučných značiek. Hoci má obchod na známej sociálnej sieti viac než 35-tisíc fanúšikov, vyzerá to, že celý predaj je len veľký podvod. Spoločnosť sa odmlčala, na výzvy zákazníkov nereaguje a desiatky ľudí zo Slovenska, Česka a iných krajín sa objednaného tovaru či peňazí zrejme už nedočkajú.

Spoločnosť sa pred dlhou odmlkou snažila vyhovoriť na technické problémy. "Vážení zákazníci, neočakávaný veľký nápor objednávok nám spôsobil nemalé technické problémy, ktoré zapríčinili omeškanie dodania tovaru, vrátenia peňazí a problémy s komunikáciou. Technické problémy postupne odstraňujeme a naša zákaznícka podpora usilovne pracuje na tom, aby boli všetky náležitosti vybavené v čo najkratšom čase. Za vzniknuté problémy sa ospravedlňujeme. Tím ALABO,"uverejnila spoločnosť na svojom profile na Instagrame.

E-shop vyzerá skutočne dôveryhodne. Dokonca sa chváli prívlastkami ako OCHOTNÁ PODPORA či OVERENÝ ESHOP.
E-shop vyzerá skutočne dôveryhodne. Dokonca sa chváli prívlastkami ako OCHOTNÁ PODPORA či OVERENÝ ESHOP.
Zdroj: Facebook

V súčasnosti sa však už žiadnej reakcie nedočkáte. Na čísla uvedené na webovej stránke i na sociálnej sieti sa nám dovolať nepodarilo. Rovnako e-shop nereagoval na náš mail. Podobne dopadli aj oklamaní zákazníci. "Neobjednávajte!!!! Sú to obyčajní podvodníci. Mňa okradli o 124 eur a neprišiel mi ani tovar, ani peniaze nevrátili," reagoval jeden z podvedených. "Netreba objednávať z tejto stránky, sú to podvodníci. Zoberú peniaze a tovar nedodajú," reagoval Peter, ktorý má s obchodom rovnakú skúsenosť. Nespokojní zákazníci dokonca na Facebooku založili skupinu, do ktorej sa môžete pridať ak ste po nákupe na alabo.sk dopadli podobne.

Na nekalé praktiky spoločnosti nedávno upozornila aj Slovenská obchodná inšpekcia. "SOI zaevidovala spotrebiteľské podania, poukazujúce na porušovanie právnych predpisov v súvislosti s prevádzkovaním e-shopov alabo.sk, resp. alabo.cz. Na praktiky podnikateľského subjektu poukazujú aj spotrebitelia z iných členských štátov EÚ, ktorí svoje podnety podali prostredníctvom Európskeho spotrebiteľského centra v SR," uvádza na svojej stránke. Napriek tomu, že sa inšpektori SOI pokúšali podnikateľa, ktorý spomínaný e-shop prevádzkuje kontaktovať aj priamo na adrese sídla spoločnosti, nepodarilo sa im to. Potenciálnych zákazníkov preto upozorňujú, aby nákup na týchto stránkach dobre zvážili.

Reakcie podvedených zákazníkov nájdete >>TU<<

Mohlo by vás zaujímať: