V najbližších mesiacoch začnú na Slovensku vyrastať nové obchody ako huby po daždi. Najväčšia maloobchodná sieť u nás, COOP Jednota, plánuje otvoriť až 41 nových pobočiek. Štvrtinu z toho budú tvoriť prevádzky prebrané po skrachovanej sieti Kačka. V nových predajniach pribudne viac ako 300 pracovných miest. V priebehu tohto roka navyše plánuje zrekonštruovať  a zmodernizovať až 155 už existujúcich predajní. 

„Blízkosť k spotrebiteľovi je pre nás veľmi dôležitá, preto prevádzkujeme predajne aj v lokalitách, ktoré pre našu konkurenciu nie sú ekonomicky zaujímavé. Zároveň nám záleží na tom, aby boli naše prevádzky vybavené modernými technológiami a poskytovali pestrý výber slovenských potravín. Maloobchodnú sieť preto neustále modernizujeme, čo pri počte viac ako 2 000 predajní nie je jednoduché. K jednotlivým rekonštrukciám pristupujeme tak, ako nám to momentálna finančná situácia dovoľuje,“ vysvetlil Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.

Medzi otvorenými prevádzkami budú mať zastúpenie všetky tri formáty – POTRAVINY s rozlohou do 200 m2, SUPERMARKET s rozlohou od 200 m2 do 1 000 m2 a Tempo SUPERMARKET s rozlohou nad 1 000 m2. Najviac nových predajní otvorí spotrebné družstvo COOP Jednota Krupina, najviac už existujúcich prevádzok zmodernizuje a zrekonštruuje COOP Jednota Trstená, COOP Jednota Prievidza, COOP Jednota Žilina, COOP Jednota Čadca a COOP Jednota Senica. 

Tradičný reťazec stihol v uplynulých mesiacoch otvoriť 19 a zrekonštruovať a zremodelovať  31 predajní. Investičné plány na niekoľko týždňov spomalila koronakríza, väčšina prác sa preto bude realizovať v druhej polovici tohto roka. „Veríme, že otvorením nových predajní im umožníme pohodlnejší nákup priamo v mieste bydliska a zároveň im ponúkneme atraktívny sortiment,“ dodal Lellák.

Anketa
Ste za to, aby sa ponechalo na obchodníkov, či budú predávať aj v nedeľu?
  • 77%
  • 23%

Na Slovensko smeruje aj úplne nová sieť predajní » » »