Oddnes 25. októbra je na Slovensku v čiernej farbe desať okresov. V druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej fáze, bude 30 okresov. Okresy Kežmarok a Trebišov prešli z červenej do bordovej farby. Červených okresov je 27, oranžových 12. 

NOVÚ MAPU SI POZRITE »TU«

ORANŽOVÉ OKRESY:

V stupni ostražitosti - oranžová farba - sú okresy Bratislava I - V, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Partizánske, Pezinok, Šaľa a okres Trnava.

 

ČERVENÉ OKRESY: 

V prvom stupni ohrozenia - červené okresy - sú oddnes okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Brezno, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Levice, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Piešťany, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Senec, Senica, Topoľčany, Trenčín, Turčianske Teplice, Žarnovica, Zlaté Moravce a okres Zvolen.

BORDOVÉ OKRESY: 

V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe, sú okresy Banská Bystrica, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Humenné, Kežmarok, Košice I - IV, Košice-okolie, Krupina, Liptovský Mikuláš,  Lučenec, Martin, Medzilaborce, Námestovo, Poltár, Poprad, Prešov, Ružomberok, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom a okres Žilina.

ČIERNE OKRESY:

Medzi čierne okresy, ktoré zodpovedajú tretiemu stupňu ohrozenia, sú zaradené okresy Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Michalovce, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník a okres Tvrdošín.

 Aké OPATRENIA platia v jednotlivých orkesoch? Pozrite v »GALÉRII«

Prečítajte si tiež: