Najhoršia situácia s koronavírusom je v týchto piatich bordových okresoch: Bardejov, Krupina, Rožňava, Skalica, Stará Ľubovňa. Tu platia aj najprísnejšie pravidlá. Podľa COVID automatu sú už povinné rúška vonku. Opäť sa zavádzajú v obchodoch hodiny pre seniorov. Tieto opatrenia sa týkajú všetkých bez ohľadu na to, či ide o očkovaných, testovaných alebo tých, čo prekonali covid.

NOVÁ MAPA OKRESOV: Kliknite TU

Reštaurácie môžu mať v bordových okresoch v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonali covid) už len okienkový výdaj. Dovnútra môžu púšťať už len zaočkovaných klientov a tých nesmie byť pri jednom stole viac ako štyri osoby. Svadby, kary či oslavy sú už len pre očkovaných, aj to s maximálnym počtom do 20 ľudí.

 

V bordových okresoch tiež platí nočný zákaz vychádzania od 21.00 h do 5.00 h nasledujúceho dňa. Výnimkou sú len presuny na nevyhnutné účely do práce či k lekárovi. Na obmedzenia pohybu je však ešte potrebné schváliť núdzový stav, ktorý vláda zatiaľ neschválila. 

Červené okresy (39)

Bánovce nad Bebravou, Brezno, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I - IV, Košice-okolie, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Martin, Myjava, Námestovo, Nitra, Poprad, Prešov, Revúca, Ružomberok, Sabinov, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Svidník, Trebišov, Trenčín, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žilina a okres Zlaté Moravce

Oranžové okresy (34)

Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava I - V, Detva, Galanta, Hlohovec, Komárno, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Šaľa, Senec, Stropkov, Topoľčany, Trnava, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a Zvolen

Zelené okresy (1)

Dunajská Streda

Aké opatrenia platia v jednotlivých okresoch? Čítajte na ďalšej strane >>>