Trish Keating diagnostikovali pred šiestimi rokmi rakovinu hrubého čreva. Viackrát podstúpila chemoterapiu, no stav sa jej stále zhoršoval. Dospela až do štvrtého štádia, keď už mala metastázy v iných orgánoch.

Nová príčina rakoviny: Prečítajte si, z čoho vám môže hroziť aj pri zdravom životnom štýle

Žena z kanadského Vancouvru, ktorá pracovala ako kostýmová dizajnérka vo filmovom priemysle, už nemala čo stratiť. Keď jej lekári oznámili, že ochorenie je v poslednom štádiu, rozhodla sa vyskúšať klinické testy.

Ktoré celebrity porazili rakovinu? Prezradili, čo im pomohlo

Podstúpila diagnostiku na génovej úrovni, pri ktorej sa na základe vzorky krvi alebo moču analyzujú všetky mikroorganizmy v tele – gény, proteíny či mikrobiómy. Vďaka tomu lekári odhalili rakovinový genóm, ktorý bol zodpovedný za ochorenie Trish. Keď zistili, ktorý konkrétny proteín rakovinu „poháňal“, mohli ťažko chorej pacientke predpísať účinné lieky presne na mieru.

3D obraz zabijaka. Pozrite sa, ako zblízka vyzerá rakovina

Prekvapujúce je, že Trish dostala lieky na vysoký krvný tlak a tie ju naozaj zachránili! Choroba ustúpila do šiestich týždňov a dnes, aj po roku od nasadenia liečby, sa Trish teší dobrému zdraviu. „Rovnaký typ rakoviny sa u rôznych ľudí môže prejavovať rôzne a môže mať aj rôzne spúšťače. Preto je dôležité liečiť ich tak, ako to práve ich telo potrebuje,“ vysvetlil kanadský vedec Pieter Cullis.

Prečo sa rakovina vráti? Českí odborníci našli odpoveď a prekvapili onkológov

Novinka v liečbe rakoviny: Aha, čo ju vypáli!