Mnohí Slováci sa radujú, pretože rakúsky parlament schválil zákon o vyrovnávaní, na základe ktorého budú dávky spätne vyplatené. Sumy sa môžu vyšplhať dokonca na tisíce eur. Informovalo o tom Slovenské veľvyslanectvo v Rakúsku na sociálnej sieti.

Vyplatenie rodinných prídavkov má prebehnúť automaticky na základe údajov dostupných v daňovej správe začiatkom augusta. „Ak nie sú k dispozícii dostatočné údaje, daňové orgány budú dotknuté osoby kontaktovať,“ doplnilo veľvyslanectvo.

Anketa
Pracujete v Rakúsku?

Rakúsko 1. januára 2019 zaviedlo mechanizmus na výpočet paušálnej sumy rodinných prídavkov a rôznych daňových výhod, ktoré poskytuje pracovníkom, ktorých deti majú trvalé bydlisko v inom členskom štáte.

Tieto daňové výhody zahŕňajú daňový bonus na vyživované dieťa, rodinný bonus "plus", daňový bonus pre domácnosť s jediným príjmom, daňový bonus pre rodiča samoživiteľa a daňový bonus z dôvodu výživného. Prispôsobenie sa môže uskutočniť smerom nahor alebo nadol v závislosti od všeobecnej cenovej úrovne v dotknutom členskom štáte. (tasr)

Slováci sa radujú

Pod príspevkom veľvyslanectva sa kopili komentáre spokojných Slovákov, ktorí neskrývali radosť z peňazí navyše, ktoré sa mnohým v aktuálnej situácii rozhodne hodia. "Dnes prišli, celkom fajn suma, potešilo," napísal Róbert v komentári. "Mne sa nechce veriť, aj mne," reagovala prekvapená Jana. 

"Aj mne prišli práve dneska, pekná suma za toľko mesiacov," pochvaľuje si Miriam. "Aj mne dnes prišli, som prekvapená a spokojná," podelila sa o dobrú správu aj Anna.

Prečítajte si tiež: