Najväčšie reťazce ako Tesco, Lidl, Kaufland, Billa či COOP Jednota budú mať zatvorené v piatok, nedeľu aj pondelok. Pred veľkonočnými sviatkami a v sobotu bude väčšina z nich fungovať v štandardnom režime.

Otváracie hodiny reťazcov si pozrite >>V GALÉRII<<

Karty tento rok zamiešal sprísnený zákaz vychádzania. Podľa neho po 20.00 h nemožno ísť už ani na nákup, reťazce preto prispôsobili otváracie hodiny do ôsmej večer. Pre prevádzky stále platí obmedzenie 15 štvorcových metrov na jedného zákazníka a pre klientov povinnosť nosiť počas nákupu respirátor.

Najväčší nápor zákazníkov čakajú obchodníci vo štvrtok a v sobotu. „Pred veľkonočnými sviatkami budeme mať otvorené v štandardných otváracích hodinách. Väčšina našich predajní je otvorená v čase od 7.00 do 20.00 h. V piatok, nedeľu a v pondelok budeme mať zatvorené. Potraviny, predovšetkým čerstvý sortiment ako ovocie, zeleninu, chlieb, mäso či mliečne výrobky, si zákazníci prídu dokúpiť v sobotu. Vtedy budeme mať otvorenú väčšinu predajní tiež od 7.00 do 20.00 h,“ spresnila hovorkyňa spoločnosti Billa Kvetoslava Kirchnerová.

Počas sviatočných dní nebudú fungovať ani online nákupy s donáškou. „Predajne Tesco budú počas veľkonočných sviatkov otvorené vo štvrtok 1. apríla 2021 a v sobotu 3. apríla 2021 od 7.00 do 20.00 h. V rovnakých dňoch budú k dispozícii služby Tesco Online nákupov a Klikni &Vyzdvihni,“ uviedol reťazec v tlačovej správe.

Čítajte na ďalšej strane: Jeden reťazec otvorí aj v piatok a pondelok >>