Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Aj TOTO musia naši policajti riešiť v Chorvátsku: Najväčšie problémy slovenských dovolenkárov!

Slovenská polícia počas leta pomáha aj na Makarskej riviére. Ak ste na dovolenke v Chorvátsku a máte problém, môžete zavolať slovenským strážcom zákona.

Zdroj: Robo Homola, archívna snímka

Reklama

Chorvátsko je už tradične najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou Slovákov a aj tento rok sa k Jadranu chystajú tisíce ľudí. Priamo v najnavštevovanejších oblastiach tejto prímorskej destinácie sú im už trinásty rok k dispozícii aj príslušníci slovenskej polície. Každé leto sa stretnú s kurióznymi situáciami, ktoré musia riešiť. Opísali, aké problémy najčastejšie trápia našich dovolenkárov!

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    AKTUÁLNE OPATRENIA Pri Jadrane sa korony báť nemusíte: Kolónam na hraniciach sa asi nevyhnete!

    Po druhej vlne pandémia ustúpila a ľudia sa potrebujú nadýchnuť pred jeseňou, kedy sa očakáva tretia vlna. Aj kvôli bezpečnosti však tento rok väčšina Slovákov vsadila na dovolenku v Chorvátsku. Keďže ide o najviac navštevovanú destináciu našincami, poriadok pri Jadrane každé leto zabezpečujú aj naši policajti.

    Ich úlohou je zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských turistov a poskytnúť im pomoc a asistenciu počas pobytu a tranzitu cez územie Chorvátska. V spolupráci s chorvátskou políciou dohliadajú na slovenských občanov a pomáhajú riešiť prípadné incidenty. Niekoľkým sa nevyhli ani tento rok a riešili viacero kurióznych situácií.

    Slovenských policajtov napríklad kontaktovala žena, ktorá uviedla, že je na ostrove Krk a stratila občiansky preukaz a nevie čo má teraz robiť. Ide o bežnú situáciu, ktorá sa môže stať každému.

    „Bolo jej uvedené, že to treba nahlásiť na policajnom útvare. Bola jej uvedená adresa najbližšieho policajného oddelenia. Tu obdrží potvrdenie a následne kontaktuje konzulát v Záhrebe, kde si vybaví náhradný cestovný doklad,“ hlásia policajti v príspevku na sociálnej sieti.

    Na linku slovenských policajtov zavolal aj turista, ktorý sa informoval, či je možné na mýtnych bránach možné platiť aj platobnou kartou. „Od chorvátskych kolegov sme zistili, že je možná platba v hotovosti v chorvátskej mene, v eurách a aj prostredníctvom platobných kariet Mastercard, či Visa,“ informujú policajti.

    Našincom sa však v cudzine stávajú aj nehody. „Taktiež nás kontaktoval pán, ktorý uviedol, že je v kempe na ostrove Krk a jeho dcéra na elektrickej kolobežke v tom čase bez dozoru narazila do asi 40-ročného muža a rozrazila mu peru na ústach,“ uviedli.

    Dotyčný muž sa sťažoval na recepcii campu a tí volali políciu. Slovenskí policajti boli pripravení riešiť danú situáciu a pomôcť aj prekladom. Následne však prišla na miesto aj chorvátska polícia a vec vyriešila napomenutím.

    Ako sa obrátiť na našich policajtov v Chorvátsku: Čítajte na ďalšej strane > > >

    Naši policajti pôsobia v týchto oblastiach: Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela, Makarska. Ak sa tam nachádzate, kontaktovať ich môžete na na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 526.

    Pomôžu vám aj lokalitách, ktoré patria pod Primorsko-goranské policajné riaditeľstvo. Pod ich pôsobnosť spadá Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Mošćenička Draga. K dispozícii sú na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 525.

    Mohlo by vás zaujímať:

    Vyberáme pre vás niečo PLUS