Tip na článok
Tip na článok

Kvízy MONITOR 2023 Zvládnete učivo základnej školy? Kto spraví chybu, mal by sa hanbiť

Vedomosti z matematiky a vyučovacieho jazyka
Foto: Roman Hanc

29.3. 19:00 Viac než 46-tisíc žiakov z 1642 škôl minulý týždeň absolvovalo celoslovenské Testovanie 9. Niektorých deviatakov otázky poriadne potrápili. Z testu z matematiky aj slovenčiny sme vybrali 5 otázok. Zistite, či si ešte pamätáte učivo zo základnej školy.

1/10 V ktorej možnosti sú slovné spojenia napísané pravopisne správne?

2/10 V ktorej možnosti dochádza k spodobovaniu?

3/10 V ktorej možnosti je slovo so slabikotvornou spoluhláskou?

4/10 V ktorej z nasledujúcich viet sa nenachádza zložené slovo?

5/10 V ktorej možnosti sú správne doplnené chýbajúce písmená z nasledujúcej vety? Počas prípravných zápasov sa t__m spod hradu __horského šľachtica Matúša Čáka predstaví neobv__kle v čiernych a biel__ch dresoch.

6/10 Pani Klára má vo svojej banke povolené prečerpanie účtu. Aktuálne je na jej účte mínusový zostatok –125,80 €. Po pripísaní výplaty sa suma na jej účte zmenila na 721,50 €. Vypočítaj výšku výplaty pani Kláry v eurách.

7/10 Jolana číta detektívku. Prečítala už 270 strán. Koľko strán má celá detektívka, ak Jolane do konca ostáva prečítať ešte dve pätiny knihy?

8/10 Štyria súrodenci si sporia na spoločnú elektrickú kolobežku. Tomáš nasporil o 30 € viac než Eva, Roman 2-krát viac ako Eva a Soňa o 20 % viac ako Eva. Spolu už nasporili 290 €. Ktoré z nasledujúcich tvrdení je nesprávne?

9/10 Mesačník o zdravej výžive bežne stojí 2,90 €. Pán Milan si objednal ročné predplatné, zaplatil zaň 29,50 €. Koľko eur ušetril kúpou predplatného?

10/10 Marta sa oblieka do školy. Chce si obliecť sukňu, tričko a obuť tenisky. V skrini má 3 sukne rôznej dĺžky, 5 tričiek rôznej farby a 4 páry tenisiek z rôzneho materiálu. Koľkými rôznymi spôsobmi sa Marta môže obliecť a obuť?

Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.