Koaličná rada sa konečne dohodla, či si za testy budeme platiť. O záveroch rokovaní informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Dva PCR zadarmo

PCR testy na ochorenie COVID-19 budú bezplatné aj nad rámec indikovaných prípadov, koalícia ešte diskutuje o ich počte. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR sa prikláňa k počtu dvoch PCR testov mesačne. „PCR testy nad rámec indikovaných prípadov budú aj bezplatné. Ešte sa diskutuje o presnom počte, prikláňame sa k počtu dva PCR testy mesačne, teda dva preplácané PCR testy navyše mimo indikovaných prípadov," uviedla Eliášová.

Anketa
Čo si myslíte o spoplatnení testovania?

Rýchlotesty zadarmo nebudú

„Antigénové testovanie nebude bez poplatku, ale za manipulačný poplatok vo výške 5 eur," uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Testovať sa nimi bude v nemocniciach. Dodala, že pravidlá sa nateraz až do 9. augusta nemenia, všetky tieto kroky budú podľa jej slov platiť až po tomto dátume. Nemocnice budú testami zásobované zo Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR.

Dodala, že na mimoriadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR, ktorá sa má začať v piatok (23. 7.), bude opätovne predložená novela zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, pri ktorej boli v koalícii nezhody. Očkovaní by mali mať výhody pri návštevách prevádzok a hromadných podujatí.