Medzi nebezpečné patrí kozmetický výrobok do kúpeľa značky I HeartRevolution pod názvom BATH FIZZER. Pochádza z Číny a zodpovednou osobou je RevolutionBeautyCosmeticsLimited. Výrobok má tvar americkej šišky či medvedíka a je zabalený do celofánu. Problémom podľa ÚVZ je, že vzhľadom na tvar, vzhľad, farbu a veľkosť sú ľahko zameniteľné s potravinou. „Z dôvodu zámeny vyššie uvedených výrobkov s potravinou môže dôjsť k požitiu výrobkov, hlavne u detí. Malé časti sa dajú ľahko oddeliť, deti si ich môžu vložiť do úst, čo by mohlo znamenať riziko zadusenia," varuje hovorca ÚVZ Marek Eliáš.

FOTKY VŠETKÝCH VÝROBKOV NÁJDETE V »GALÉRII«

Druhým nebezpečným produktom je podľa ÚVZ výrobok na zosvetlenie pokožky s názvom Gold Skin Clarifying Body LotionwithSnailSlime. Výrobok pochádza z Pobrežia Slonoviny a obsahuje zakázanú látku Clobetasolpropionate. „Tá patrí do skupiny kortikosteroidov, ktorá je viazaná na lekársky predpis. Môže spôsobiť podráždenie pokožky a endokrinné problémy," vysvetlil Eliáš.

Ďalším nebezpečným výrobkom je aj detská kozmetická súprava s názvom Sei BELLA Make-up set značky Migliorati. Ide o paletu očných tieňov, ktorá je zabalená v kartónovej škatuľke. Výrobok pochádza z Čínskej ľudovej republiky a prekračuje hodnotu celkového chrómu. „Je možné, že uvedené výrobky sa nachádzajú aj v Slovenskej republike," upozornil Eliáš.

Mohlo by vás zaujímať: