Klimatológ Peter Jurčovič hovorí, že aj keď do Vianoc zostávajú už len štyri týždne, o chladnom zimnom počasí sa stále nedá hovoriť. „V Bratislave budú v piatok ráno asi štyri stupne. Počas dňa sa očakáva pekné slnečné počasie a teploty môžu vystúpiť až k desiatim stupňom. Podobné počasie čakáme aj v ostatných častiach Slovenska. Katarína bude teda na blate,“ predpovedá meteorológ.

„Po Kataríne budú prevažovať na juhu Slovenska ranné teploty do dvoch stupňov a popoludní do piatich,“ predpovedá Peter Jurčovič. Teplé počasie podľa neho vydrží až do 10. decembra. Dovtedy na sneh ani nepomyslíme. „Môže dokonca aj trochu popršať, jeden-dva dni by mal byť na tomto území dážď, prípadne dážď so snehom, ale keď budú štyri stupne, tak si nerobme ilúzie, že by malo byť všetko biele,“ dopĺňa odborník.

Predpoveď počasia na víkend nájdete v GALÉRII »»»

Podobne to vidia aj meteorológovia z iMetea. „V najbližších dňoch nás nečaká zásadné ochladenie. Mrznúť bude len počas noci a v priebehu dňa vystúpia teploty na celom našom území nad nulu. Katarína a ďalšie dni budú teda na blate,“ predpovedajú.

Podľa meteorológa by zvrat mal prísť okolo 13. decembra, viac na nasledujúcej strane »»»