Tip na článok
Tip na článok

Kvízy Začala sa škola: RÝCHLY TEST preverí, či zvládate piatacke učivo

Návrat žiakov prvého stupňa do školy mesiac pred letnými prázdninami po uvoľnení bezpečnostných opatrení počas pandémie koronavírusu Covid - 19. Na snímke sú žiaci základnej školy Turnianska 10 v bratislavskej mestskej časti Petržalka.
Foto: MATEJ KALINA

31.8. 2022 19:00 Od 1. júna nastúpili po niekoľkomesačnej pauze detí základných škôl opäť do škôl. Žiaci prvého stupňa a piataci opäť zasadli do lavíc. Ako ste na tom s piatackým učivom vy? Otestujte sa, koľko si toho ešte pamätáte z matematiky a slovenčiny.

1/10 Koľkokrát musíš odčítať číslo 8 od čísla 56, aby bol výsledok 0?

2/10 Ktoré z nasledujúcich čísel dáva po zaokrúhlení na stovky číslo 3 600?

3/10 Vypočítaj: 3 247 – 1 339 =

4/10 Vyrieš hádanku, ktorú dala Edita svojim kamarátom: „Moja mama je o 29 rokov staršia ako moja sestra. Moja stará mama je o 20 rokov staršia ako moja mama. Moja stará mama má 65 rokov. Koľko rokov má moja sestra?“

5/10 Stará mama uskladnila jablká v rôznych prepravkách. Vo veľkej prepravke bolo 24 kg jabĺk. V strednej prepravke bolo 12 kg jabĺk. V malej prepravke bolo 6 kg jabĺk. Dokonči nasledujúcu vetu tak, aby bola pravdivá: "V malej prepravke bolo... "

6/10 V ktorej možnosti sú správne uvedené gramatické kategórie čísla a pádu prídavného mena v nasledujúcej vete: "Preto jej stvorila krásne hory a podľa nej ich pomenovala Tatry."

7/10 V ktorej možnosti je ľudová predpoveď počasia?

8/10 V ktorej možnosti sú slová v správnom abecednom poradí?

9/10 Ktorým slovným spojením je v nasledujúcej vete vyjadrené cestovanie? "Aj keď si občas obul túlavé topánky, ich jazyky ho presvedčili, aby zostal doma."

10/10 V ktorej z možností sú správne doplnené i, í, y, ý do slov v nasledujúcich vetách? "V obchode kupujeme kr_štálový cukor. Podaj m_ pero. Rytieri dob_jali hrad. Počujem p_skanie vlaku."

Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.