Kontrolóri objavili v týchto výrobkoch nebezpečné plesne! Ak ste ich kúpili, radšej ich vyhoďte
21. 1. 2024, 13:00 (aktualizované: 1. 6. 2024, 16:42)
Predajcovia upozorňujú na stiahnutie niekoľkých druhov mliečnych výrobkov z predaja. Ak ste ich kúpili, nekonzumujte ich!
Zdroj: Martin Domok
Zdroj: BILLA
Zdroj: ALBERT
Galéria k článku
Prvým výrobkom, ktorý kontrolóri sťahujú, sú Olomoucké tvarůžky veľké. Vo výrobku sa totiž môžu vyskytovať kolónie plesní. „Zákazníkom, ktorí si uvedené balenie kúpili, odporúčame výrobok nekonzumovať a vrátiť v ktorejkoľvek predajni BILLA, a to aj bez pokladničného dokladu. Za spôsobené komplikácie sa ospravedlňujeme," oznamuje reťazec.
Ďalším nevyhovujúcim výrobkom je Česká chuť Zámecký sýr 45 % strúhaný. Výrobok bol stiahnutý z predaja v supermarketoch Albert z dôvodu nálezu plesne. Dodávateľom je Jaroměřická Mlékárna, a. s. Týka sa to šarže s dátumom minimálnej trvanlivosti (DMT) 18. 1. 2024. „Zákazníci, ktorí si tento výrobok kúpili, by ho nemali konzumovať a môžu ho vrátiť do 29. 1. 2024 do supermarketov Albert, kde im budú vrátené peniaze. Obchodný reťazec sa za vzniknutú situáciu ospravedlňuje," uvádza predajca.
Z rovnakého dôvodu, a teda nálezu plesne, sťahujú z trhu aj Šumavský Eidam 45 % strúhaný. Dodávateľom je spoločnosť Lactalis CZ, s .r. o. Týka sa to šarže s DMT do 31. 1. 2024. „Tento výrobok sa predával v supermarketoch Albert, kde ho zákazníci môžu vrátiť do 31. 1. 2024 a budú im vrátené peniaze. Syr by ste nemali konzumovať," varuje predajca.
Tretím syrom, v ktorom bola objavená pleseň, je Česká chuť Eidam 30 % strúhaný. Dodávateľom je Jaroměřická Mlékárna, a. s. Ide o šaržu s DMT: 18. 3. 2024. „Žiadame zákazníkov, aby v prípade zistenia plesne výrobok nekonzumovali,“ upozorňuje Albert. Zákazníci, ktorí si tento tovar kúpili v supermarketoch Albert, majú možnosť vrátiť ho do 18. 3. 2024 a získať späť peniaze.