Problematické je pleťové sérum Ere Perez Quandong green booster serum značky Ere Perez z Austrálie. Vo výrobku bola zistená prítomnosť aeróbnych mezofilných mikroorganizmov a kvasiniek. „Výrobok predstavuje mikrobiologické riziko," varujú hygienici. 

Nebezpečná je aj zubná pasta Red Paste for Teeth and Gums značky Dabur z Indie. Vo výrobku bola zistená prítomnosť aeróbnych mezofilných mikroorganizmov a patogénnej baktérie - Pseudomonas oryzihabitans, ktoré môžu spôsobiť infekcie rán. „Zvýšené riziko infekcie existuje najmä u detí v dôsledku rastu nových zubov a u niektorých spotrebiteľov s oslabeným imunitným systémom," upozorňujú spotrebiteľov hygienici. 

Pozor si treba dať aj na výrobok na bielenie zubov s názvom Lanbena Teeth Whitening Essense Serum Plaque Stains Remove Liquid Oral Care 10 ml značky Lanbena z Čínskej ľudovej republiky. V zložení na obale výrobku sa nachádza informácia o prítomnosti látky - Borax. Ďalej analýzou bolo stanovené pH výrobku (pH< 1), čo je v rozpore s platným nariadením Európskho parlamentu. „Výrobok môže vážne poškodiť zuby, ďasná a tráviaci systém," informujú hygienici. 

FOTKY NEBEZPEČNÝCH PRODUKTOV NÁJDETE V »  GALÉRII «

Článok pokračuje na ďalšej strane: Ďalšie nebezpečné výrobky »