Očkovať vo svojej ambulancii chcel aj všeobecný lekár z Nitry Marián Šóth. „Vo štvrtok sa nezačne žiadne očkovanie u všeobecných lekárov a primárnych pediatrov," povedal nám topár hodín predtým, ako sa očkovanie v ambulanciách malo začať.

Čo povedali lekári si pozrite >>V GALÉRII<<

„Všetky žiadosti, ktoré boli zaslané na ministerstvo zdravotníctva, boli zrušené a od stredy je nová zmluva," dodal. Problémom je, že podľa starých zmlúv mali ambulancie dostať vakcíny, striekačky či ihly darom. To by bol však pre nich ako podnikateľské subjekty problém. „Len čo dostane poskytovateľ zdravotnej starostlivosti dar, ako daňový subjekt musí toto zdaniť. Predpokladám, že na základe tohto ministerstvo zdravotníctva stiahlo túto zmluvu a vytvorilo novú. V nej sa už nehovorí o darovaní, ale o spolupráci," vysvetlil Šóth. Najskôr sa podľa neho v ambulanciách začne očkovať o týždeň až dva.

Záujem má aj všeobecný lekár z východného Slovenska Peter Makara. Zatiaľ sa však neprihlásil, pretože v čase dovoleniek bude mať okrem svojich pacientov na pleciach aj zastupovanie kolegov. Očkovať vo svojej ambulancii chce od septembra, preto mu neprekáža, že sa bude meškať. „Teraz nejde o rýchlosť. Je dobre, že táto možnosť tu je," povedal nám.

Čítajte na ďalšej strane: Všetko ide podľa plánu, tvrdí Heger >>