Gmail je najrozšírenejšou mailovou platformou na svete takmer s 1,8 miliardami aktívnych používateľov. Emailových účtov je však registrovaných oveľa viac, keďže je celkom bežné, že jeden človek má viacero schránok. Práve ľudia, ktorí využívajú viac účtov by mali spozornieť, spoločnosť Google plánuje zatočiť s neaktívnymi účtami, upozornil na to portál vosveteit.sk.

Zmenu politiky služieb spoločnosti Google a veľkú čistku účtov oznámila Ruth Kricheli. Dôvodom má byť fakt, že pri neaktívnych účtoch je až 10-krát menšia šanca, že sú riadne zabezpečené, napríklad dvojstupňovým overením. A to predstavuje závažný bezpečnostný problém. „Znamená to, že tieto účty sú často zraniteľné a len čo je účet napadnutý, môže byť použitý na čokoľvek od krádeže identity až po prenášanie nechceného alebo dokonca škodlivého obsahu, ako je spam,“ vysvetlila zástupkyňa spoločnosti.

Vymazať chce všetky účty, ktoré nevykazujú žiadnu aktivitu dlhšie ako dva roky. „Na zníženie tohto rizika aktualizujeme naše pravidlá nečinnosti pre účty Google v rámci našich produktov na dva roky. Počnúc koncom tohto roka, ak ste účet Google nepoužili alebo sa do neho neprihlásili aspoň 2 roky, môžeme odstrániť účet a jeho obsah vrátane obsahu v rámci Google Workspace (Gmail, Dokumenty, Disk, Meet, Kalendár), YouTube a Fotky Google,“ informuje spoločnosť.

Ako ďalej gigant vysvetľuje, čistka sa má týkať len osobných účtov. Firemných účtov rôznych spoločností, organizácií či škôl sa to nedotkne.

Čo musíte spraviť, ak si chcete zachovať váš starší účet? DOZVIETE SA NA ĎALŠEJ STRANE »»»