K mimoriadne nešťastnej udalosti došlo v nedeľu v popoludňajších hodinách v bytovke na Legionárskej ulici. Podľa našich zistení v čase nehody sa matka spolu s dieťatkom v kočíku nachádzali vo výťahu. Idúci výťah zrejme pritlačil kočík a mamičku medzi výťahovú šachtu a kabínku výťahu, po čom sa výťah zasekol.

FOTO smrtiaceho výťahu si pozrite >>V GALÉRII<<

„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že zo zatiaľ nezistených príčin ostala medzi výťahom a výťahovou šachtou zaseknutá osoba, pričom vo výťahu sa nachádzalo zranené batoľa, ktoré bolo ihneď odovzdané do starostlivosti ZZS. Hasiči osobu z priestoru vyslobodili a spolu s posádkou ZZS začali s okamžitou resuscitáciou, ktorá bola úspešná a osobu sa podarilo oživiť. Následne bola prevezná do nemocnice. Batoľa sa aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek oživiť nepodarilo," objasnili hasiči.

Matka je v kritickom stave, previezli ju do petržalskej nemocnice, kde je na oddelení ARO v umelom spánku. „Včera k nám bola prevezená žena vo veľmi kritickom stave s mnohopočetnými zraneniami na celom tele.  Aktuálne sa nachádza v umelom spánku a momentálne je ešte veľmi predčasné hovoriť prognózu ďalšieho vývoja zdravotného stavu pacientky. Naši lekári robia všetko pre jej záchranu," priblížila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Okamžite sa vynorili otázky, či bol výťah technicky v poriadku. Vlastníkom budovy je Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku, ktorá sa stará aj o správu bytovky. Podľa nej mal byť výťah technicky v poriadku. Revízia výťahu mala v poslednom čase prebehnúť dokonca dvakrát. „Poskytli sme vyšetrovateľom súčinnosť v podobe záznamu z denníka revízií výťahov. Sám som tú knihu prefocoval. Revízia bola vykonaná naposledy vo februári 2021 a v predtým v novembri 2020. Stav výťahu v poslednej revízii bol posúdený ako funkčný," povedal nám predsedajúci farár Martin Šefranko.

Vyšetrovateľ prvého bratislavského okresu začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia v súvislosti so smrťou dieťaťa po zaseknutí sa výťahu. „Bratislavská polícia na prípade intenzívne pracuje. Vzhľadom na citlivosť danej veci nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie," dodala polícia.

Prečítajte si tiež: