FOTO Nabíjate svoj telefón takto? Peter takmer prišiel o život: Matrac a vankúš začali horieť!
17. 1. 2024, 18:00 (aktualizované: 1. 6. 2024, 16:42)
Takmer ho zabil vlastný telefón! Peter sa dopustil chyby, ktorú robí asi každý z nás, a takmer za ňu zaplatil vlastným životom. O svoj príbeh sa podelil na sociálnej sieti, kde zverejnil aj fotografie zničeného zariadenia, ktoré mu začalo horieť pri hlave. „Čo by sa stalo, keby som sa nezobudil?" napísal na sociálnej sieti.
Zdroj: Facebook/Piotr Timi Piotrowski
Zdroj: Facebook/Piotr Timi Piotrowski
Zdroj: Facebook/Piotr Timi Piotrowski
Galéria k článku
Smartfóny sú každodennou súčasťou nášho života. Sprevádzajú nás prakticky stále a pravidelne ich nabíjame, aby sa nestalo, že sa nám vybijú v momente, keď ich budeme najviac potrebovať. Viacerí z nás nabíjajú telefón aj celú noc. No v prípade nevhodného prístupu môže počas nabíjania dôjsť k skratu alebo prehriatiu. V priebehu dňa je omnoho jednoduchšie všimnúť si takýto incident a rýchlo zareagovať, no počas noci, keď spíme, to môže mať aj tragické následky.
Zdroj: Facebook/Piotr Timi Piotrowski
Petrovi začali horieť periny.
O tom sa presvedčil aj Peter z Poľska, ktorý dal svoj Iphone nabíjať cez noc. Na svojom Facebooku napísal, ako sa o piatej ráno zobudil na zápach horiaceho plastu. „Telefón, matrac a vankúš horeli... len a len šťastie. Veľké šťastie! Čo by sa stalo, keby som sa nezobudil? Horiace vlasy, popáleniny na hlave sú len maličkosťou. Požiar v budove a udusenie je to, čo sa mohlo stať," vysvetlil.
Anketa
Nabíjate mobilný telefón cez noc?
- Áno52%
- Nie47%
Hlasovanie bolo ukončené
Peter začal varovaním: „Nikdy nenechávajte nabíjajúce sa telefóny na posteli!“ V komentároch pod svojím príspevkom neskôr doplnil, že možnou príčinou problému mohla byť nešťastná poloha telefónu, ktorý bol umiestnený na matraci a prikrytý vankúšom. Tým pádom malo zariadenie obmedzený prístup k chladnému vzduchu, čo mohlo viesť k zvýšeniu teploty telefónu počas nabíjania.
Zdroj: Shutterstock
Viacerí z nás nabíjajú telefón aj celú noc. (Ilustračná fotografia)
Taktiež by mohol byť problematický nabíjací kábel. Aj keď adaptér bol od značky Apple (rovnaká ako telefón), kábel bol len náhradný a jeho kvalita bola neznáma. Existuje však možnosť, že príčina problému mohla byť viacnásobná. Na vine mohol byť napríklad samotný telefón alebo batéria.
Zdroj: Profimedia
Smartfóny sú každodennou súčasťou nášho života. Sprevádzajú nás prakticky stále a pravidelne ich nabíjame, aby sa nestalo, že sa nám vybijú v momente, keď ich budeme najviac potrebovať. (Ilustračné foto)
Petrova skúsenosť je veľmi ojedinelá, no nikdy nezaškodí byť trochu opatrný. O to, aby sa telefón neprehrial, sa dnes starajú čipy umiestnené priamo v telefónoch. Pozor si dávajte iba na telefóny repasované alebo tie, ktoré sú kúpené od neoficiálnych distribútorov, píše portál USA Today.