Hravou formou vaše ratolesti spoznajú písmená a hlásky, osvoja si významy slov a pomôžu im plynule rozprávať. Úlohy sú hravé, farebné a deti sa pri nich nielen zabavia, ale aj niečo naučia. V úlohe s ročnými obdobiami si precvičia hneď niekoľko vedomostí. Najprv povedzte deťom, aby sa ku každému ročnému obdobiu pokúsili vymyslieť príbeh.

Napríklad môže povedať, že na jar všetko kvitne, v lete máme prázdniny a veľa času trávime vonku. Na jeseň idú deti do školy a škôlky, ale tiež zbierame úrodu. Zimu si väčšina z nás zase spája s Vianocami. Deti si pri úlohe precvičia aj hlavičky. V každom rámčeku ročného obdobia je aj jeden obrázok, ktorý tam nepatrí. Dieťa ho má preškrtnúť a pridať do rámčeka, kam patrí.

Dieťa musí určiť, ktorý obrázok sa nehodí k ročnému obdobiu.
Dieťa musí určiť, ktorý obrázok sa nehodí k ročnému obdobiu.
Zdroj: red

Napríklad zo štvorčeka Leto preškrtne gaštany a nakreslí ich k obrázkom jesene.  V ďalšej úlohe majú deti priraďovať predmety podľa začiatočného písmena k veľkému písmenu slova TAŠKA v strede strany. Napríklad topánky priradia k písmenu T, kuriatko k písmenu K.

Keď priradia všetky obrázky, mali by s pomocou dospelého prečítať slovo v strede strany a nájsť k nemu obrázok. Hravé pracovné zošity nájdete exkluzívne už zajtra v denníku Plus JEDEN DEŇ len za 1,49 eura. Okrem novín a receptára tak získate knižku len za 0,70 eura. Jej cena sa v kníhkupectvách začína od 2,50 eura.