Ak chce potom šofér získať vodičský preukaz naspäť, musí sa podrobiť prevereniu odbornej a zdravotnej spôsobilosti. "Napríklad keď vidia, že tento magor pravidelne nestojí na stopkách alebo má priestupky za agresívnu jazdu, tak vidia, že niečo nie je v poriadku, majú oprávnenie konať, len to u nás veľmi nevyužívajú. Zaplatia pokutu a dovidenia. Policajti však už na mieste vidia podľa karty vodiča a záznamov o priestupkoch, čo je to za charakter a za vodiča. Či je to agresívny typ, alebo či ide o priestupky, ktoré sa pritrafia hocikomu," povedal analytik.

"Dnes nikto neskúma povahu vodičov. Minister vnútra a prokurátor teraz tvrdia, že auto je zbraň, a preto si zaslúži taký vysoký trest, tak potom, keď vieme poľovníkov posielať na preverenie zdravotnej spôsobilosti, tak potom to vyžadujme aj od vodičov, pokiaľ je podľa spáchaných priestupkov zjavné, že tento človek sa správa agresívne. Pokiaľ spácha za sebou viac závažných priestupkov, tak automaticky to signalizuje, že zrejme tento človek nie je celkom kompletný a nejaký problém má," dodal Bazovský na záver.

Obvinenému Dědečkovi za nedeľný masaker aktuálne hrozí 25 rokov až doživotie. Prokurátor krajskej prokuratúry už podal návrh na jeho väzobné stíhanie. Budú o nej rozhodovať dnes na Okresnom súde Bratislava I.

Mohlo by vás zaujímať: