Tieto jednoduché a overené triky vám pomôžu lacno a efektívne zbaviť sa fliačikov na zuboch a aj zosvetliť ich farbu a dosiahnuť tak žiarivý úsmev. Použite ich však iba vtedy, ak sú vaše ďasná aj zuby zdravé.

 

1. Bieliace pásiky

Nie sú najlacnejšie, ale ak zvolíte kvalitné, naozaj fungujú a vaše zuby sú po nich viditeľne belšie. Navyše si môžete vybrať také, ktoré stačí prilepiť na 30 minút denne a už o niekoľko dní uvidíte výsledok. Kvalitné pásiky nepoškodzujú sklovinu a sú v nich tie isté látky, ako používajú zubári pri ambulantnom bielení zubov.

 

2. Prášok do pečiva

Starým osvedčeným prostriedkom na bielenie zubov je kypriaci prášok do pečiva. Stačí navlhčiť zubnú kefku, nasypať na ňu prášok do pečiva a dve minúty čistiť zuby. Potom dobre vypláchnuť vodou. Je to jednoduché, ale nerobte to častejšie ako raz za týždeň, aby ste si nepoškodili povrch zubov.

 

3. Soľ

Podobné účinky, ako prášok do pečiva má aj soľ, v žiadnom prípade však nepoužívajte hrubozrnnú soľ, mohli by ste si poškodiť sklovinu.

 

4. Plátok citróna

Stačí zahryznúť do plátka citróna a nechať chvíľu pôsobiť. Citrón dokáže účinne zosvetliť zuby aj vlasy. Použite ho však len občas, pretože jeho sila je taká veľká, že pri častom používaní týmto spôsobom by mohol zuby aj poškodiť.

 

5. Žuvačky

Žuvačka ústam určite prospieva, lebo podporuje tvorbu slín a čistí zuby po jedle, sú dokonca aj špeciálne bieliace žuvačky. Pozor však, ak chcete svojim zubom naozaj pomôcť, a nie ublížiť, vyberajte si len žuvačky bez cukru!

 

Žuvačky zubom prospievajú, ale voľte radšej tie bez cukru.
Zdroj: archív

 

6. Obyčajná voda

 

Voda pomáha bieliť zuby nielen pri čistení pastou, ale aj vtedy, keď zjete alebo vypijete niečo, čo zuby farbí. Dobré je hneď potom vypiť vodu alebo si aspoň vypláchnuť ústa. Týka sa to napríklad kávy.

 

7. Bieliaca pasta

Pravidelné a správne čistenie zubov je, samozrejme, základ, aby ste si zuby udržali zdravé. Prispieva však aj k tomu, aby vaše zuby nežltli a nezanášali sa viac, ako je nevyhnutné. Keď bežnú zubnú pastu občas vymeníte za bieliacu, oživíte svoj úsmev ešte viac.