Keď autobusy medzi Bratislavou a Hainburgom začnú opäť premávať, očakáva sa prevádzka v režime takzvaného hodinového taktu a zároveň sa počíta s tým, že sa postupne obnoví počet cestujúcich na úroveň z roku 2019. V prípade dostatočného záujmu by sa mohlo prejsť na režim polhodinového taktu.

Linku môžu obnoviť vďaka zmluve s novým dopravcom Arriva, ktorý zabezpečuje od vlaňajšej polovice novembra v Bratislavskom kraji regionálnu autobusovú dopravu. Kontrakt umožňuje BSK objednávať prímestskú autobusovú dopravu aj v "záujmovom území kraja", čiže aj za hranicami kraja či štátu.

Kedy by mali obnoviť linku z Bratislavy do Hainburgu, sa dozviete TU.

Anketa
Potešila vás správa, že opäť bude premávať linka Bratislava - Hainburg?

Podmienkou BSK bolo, že na jej prevádzku prispejú aj ďalší partneri. Linka do Hainburgu bude súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

Od 15. novembra minulého roka nie je v prevádzke žiadna autobusová linka spájajúca Bratislavu s jej rakúskym okolím.

Pritom v rakúskej prihraničnej oblasti žije početná slovenská komunita dochádzajúca do hlavného mesta SR. Naposledy linku prevádzkoval dopravca Slovak Lines. Jej zrušenie zdôvodnil dlhodobou vysokou stratovosťou a takisto chýbajúcou podporou zo strany slovenskej či rakúskej samosprávy.

Komerčná linka dopravcu začala premávať na prelome rokov 2019/2020 po ukončení pôvodnej linky 901 prevádzkovanej Dopravným podnikom Bratislava a dotovanej mestom Bratislava.