Reklama

Analytik sa pozrel na fakty a naložil Matovičovi: Čo ste robili od novembra?!

Matovič zvolal tlačovku, na ktorej vyhlásil, že pre nenakúpené testy zbytočne zomrelo 4300 ľudí.

Zdroj: Jaroslav Novák

Reklama

Vyhlásenia Igora Matoviča (OĽaNO), že pre nenakúpené antigénové testy zbytočne zomrelo 4300 ľudí, ktorými zaútočil na Richarda Sulíka (SaS), sa obracajú proti premiérovi.

Matovič chcel pôvodne ešte v decembri realizovať tri kolá plošného testovania. Premiér tvrdí, že jeho zámer stroskotal, lebo ministerstvo hospodárstva na čele s Richardom Sulíkom nenakúpilo antigénové testy a odvtedy počty nakazených aj obetí závratne stúpajú. V pondelok si Matovič zvolal tlačovku, na ktorej vyhlásil, že pre nenakúpené testy zbytočne zomrelo 4300 ľudí a v dôsledku vynútenému lockdownu došlo k ekonomickým škodám za jednu miliardu eur.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Matovič chce masívne testovať Slovákov každý víkend: Začíname 23. januára!

    Podľa analytika platformy Dáta bez pátosu Jakuba Tillingera, ktorý pozbieral fakty, sa ale na Slovensku mohlo a malo testovať už aj v decembri. Nie však celoplošne, ale regionálne.  „14.12.2020 potvrdil minister Marek Krajčí, že máme 3,5 milióna antigénových testov. Pozrite si správy z toho dňa, dajte do Google. Jednoznačne sme upozorňovali, že Považie horí. Trestuhodne kompetentní mlčali. Vtedy sme mali najkritickejšiu situáciu v Púchove a Považskej Bystrici. Postupne sa zhoršovala situácia na celom Považí a v Nitre. Presne tak ako predtým horeli Kysuce v Čadci a Kysuckom Novom Meste a pri pilotnom testovaní sa na tieto 2 okresy zabudlo. Tiež sme o tom písali. A ešte predtým o Sabinove. Tiež sa zabudlo,“ napísal Tillinger na Facebooku.

    Dnešnej situácii sa podľa neho jednoznačne dalo predísť cieleným testovaním v ohniskách v Púchove, Považskej, Ilave, Nitre začiatkom decembra. „Pýtam sa čo sa dialo od 21.11. do Vianoc, keď testy boli? Odpoveď je dnes už jasná hádam každému. Niekto (IM) sa snažil dokázať niekomu (RS), že keď nebude CELO a PLOŠNE, nebude nič. A keďže niekomu neobjednal včas pre niekto testy, niekto sa prizeral a tešil sa, ako to niekomu oplieska o hlavu,“ dodal analytik.

    Matovičovej vláde tiež vytkol, že nechala v prevádzke len mobilné odberové miesta, tzv. Týmto prístupom vláda podľa neho nechala z niekoľkých okresov na Považí a neskôr v Ponitrí rozhorieť epidémiu v ďalších okresoch. Medzičasom je týchto okresov už 18, kde je 7-dňová incidencia (počet infikovaných na 100-tisíc obyvateľov) nad 400.

    Prečítajte si aj: