Táto technika učí spoznávať priestor ako živú silu, ktorá je pre naše konanie a pohyb rovnako dôležitá ako telo. Ak sa naučíte hýbať správne, nezraníte sa tak ľahko a hlavne predídete predčasnému opotrebovaniu tela.  Má to tiež pozitívny vplyv na životné postoje  a pomáha stať sa architektom svojich vzťahov s inými ľuďmi.

Vyskúšajte si to spolu s nami a s trénerkou

Cvičiteľka Daniela Menschyová, ktorá študovala tento druh pohybu v Nemecku 7 rokov potvrdzuje , že prináša do života radosť a novú energiu. „Zmena návykov nám prinesie aj zmenu v myslení a cítení,“ hovorí Daniela s tým, že správne vnímanie priestoru okolo seba je kľúčom pre nové pohybové a komunikačné možnosti každého z nás.

Východiskom priestorovej dynamiky je správne držanie tela. To môže celkom zmeniť naše vystupovanie. Nestačí však len vystrieť sa, treba naučiť telo, že správne držanie tela je prirodzené. „Je to nová technika, ktorú zatiaľ nerobí na Slovensku ani v Čechách nikto. Od iných cvičení sa líši tým, že ide o pohyb zvnútra, ktorý harmonizuje celé telo,“ vysvetľuje odborníčka.

Súčasťou je napríklad technika prikladania rúk na telo iného človeka a pohyb sledujúci prúdenie v tele. Tým sa obnoví  stratená dynamika pohybu. Je to efektívna  technika vedomého pohybu, ktorá naše telo prebudí a ozdraví.

Cvičiť sa dá sa vo dvojici aj samostatne. Najskôr  je však vhodné  oboznámiť  sa s technikou pod vedením trénera a neskôr môžete cvičiť aj sami.

Trénerka Daniela Menschyová pre vás pripravila 4 cviky na vyskúšanie doma či v kancelárii. Môžete cvičiť vo dvojici aj sami. Žiadne špeciálne schopnosti ani vybavenie nepotrebujete.

Cviky nájdete na ďalšej strane >>