Vysoké Tatry sú počas letných mesiacov ako stvorené na objavovanie tohto krásneho kúta Slovenska. Pozrite sa s nami na niekoľko zaujímavých miest, ktoré ponúkajú najmenšie veľhory na svete.

Sériu článkov o rodinných dovolenkách na Slovensku vám prináša portál ZľavaDňa.

Turistika vo veľhorách

Nemusíte sa báť, napriek tomu, že naše Vysoké Tatry patria medzi veľhory ponúkajú množstvo turistických trás, ktoré zvládnete dokonca aj s tými najmenšími turistami, ktorí svoje okolie objavujú z kočíka. Pretože Tatry ponúkajú skoro 17 km bezbariérových trás.

Asi najobľúbenejším cieľom tatranských návštevníkov sú horské chaty. Môžete v nich s celou rodinkou prespať, občerstviť sa, oddýchnuť si alebo len vnímať atmosféru, ktorú nikde v doline nezažijete. Medzi tatranskými štítmi nájdete dokopy 12 chát. Ak ich len začínate objavovať odporúčame začať tými ľahšie dostupnými. Medzi také patria Chata pri Zelenom plese, Zamkovského chata alebo Chata Plesnivec.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zľavadňa.sk

Horské bystriny a hornatý terén sa spojili aby vytvorili to najlepšie čo mohli - vodopády! Popri zdolávaní turistických trás ich môžete stretnúť naozaj mnoho a zakaždým je to pastva pre malých aj veľkých objavovateľov. Medzi najznámejšie vodopády patria Vodopády Studeného potoka, Obrovský Vodopád alebo Vodopád Skok.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zľavadňa.sk

Tatry sú preslávené aj svojimi plesami. Na ktoré z nich si spomeniete najrýchlejšie? Stavíme sa, že na Popradské a Štrbské pleso. Uspokojiť sa len s nimi by bol však hriech. Veď vo Vysokých Tatrách nájdete vyše 80 plies! Veľkostne od malých jazierok až po to najväčšie - Veľké Hincovo Pleso. Nech už s rodinkou navštívite ktorékoľvek, očarí vás nielen jeho okolie a samotná cesta. Tak priezračne čistú vodu nenájdete málokde.

Náročnejší dovolenkári určite ocenia relax, ktorý im po celom dni poskytuje GRAND HOTELI BELLEVUE**** v Starom Smokovci. Jeho poloha je naozaj výborná, od tatranskej električky je vzdialený len 3min. A ak by sa vaši malí turisti dostatočne neunavili pri zdolávaní tatranských turistických trás, čaká na nich ešte bláznenie v bazéne. Dospelí určite oceníte oddych vo vírivke a saune.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zľavadňa.sk

Na trase Tatranskej električky sa nachádza aj Hotel Amália v Novej Lesnej. Nachádza sa len 10 km od Aquacity Poprad, takže to budete mať len na skok do víru vodnej zábavy. Vaše ratolesti vás za takto strávený deň budú milovať.

Nudiť sa v Tatrách určite nebudete

Milujete skanzeny? Vysoké Tatry svoj skanzen síce nemajú, no Múzeum Liptovskej dediny Pribylina sú čo by ste kameňom dohodili. Všetky stavby v skanzene spolu vytvárajú dokonalý obraz tradičnej liptovskej dediny. Razom sa ocitnete v hlbokej minulosti a to bez stroja času! A deti do 6 rokov majú vstup zdarma.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zľavadňa.sk

Vysoké Tatry ponúkajú v poslednom období množstvo atrakcií práve pre rodiny s deťmi. Jedným z takýchto miest je Pedal Planet – Galéria Tatry, kde sa zastavil čas. Nájdete tu viac ako 110 exponátov z celého sveta, ktoré sú prierezom histórie šliapacích vozidiel. Autá, koče, rakety, lietadlá, motocykle, kone aj funkčné kolotoče priblížia dnes už zabudnutú krásu. Ďalšími zaujímavými atrakciami v sú napríklad Tricklandia, Galéria Poliankovo či Galéria Dobrá Hračka

Ilustračné foto.
Zdroj: Zľavadňa.sk

Je jasné, že zhrnúť všetko zaujímavé a krásne v Tatrách jednoducho nejde. No je tiež jasné, že Tatry ponúkajú pre každého člena rodiny niečo zaujímavé a dovolenka v našich veľhorách vás jednoducho dostane.