Košice netreba nikomu predstavovať, sú druhým najväčším mestom na Slovensku. Pre mnohých sú krajšie ako naše hlavné mesto. Poďte s celou rodinou objaviť krásy našej metropoly východu.

Sériu článkov o rodinných dovolenkách na Slovensku vám prináša portál ZľavaDňa.

Po stopách histórie

Dóm sv. Alžbety je najznámejšou pamiatkou Košíc. Patrí mu prvenstvo najväčšieho kostola na Slovensku, takže výnimočná nie je len nádherným exteriérom a interiérom. Odporúčame vyjsť na Dómsku vežu, z ktorej budete mať Košice ako na dlani a zážitkom je aj samotná cesta na vrchol veže, ktorú určite zvládnu aj malí objavovatelia.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zľavadňa.sk

Len pár metrov od Dómu sv. Alžbety nájdete atrakciu, ktorú celý svet pozná hlavne z Londýna a deti ju milujú. Múzeum voskových figurín v Košiciach je jediné svojho druhu na Slovensku a tak by ste ho nemali vynechať. Nachádza sa v priestoroch historickej Urbanovej veže a svoje miesto tu našlo 23 figurín zobrazujúcich historické osobnosti späté s regiónom Košíc. Je teda jasné, že toto miesto žije históriou.

Po takomto na zážitky bohatom dni si zaručene oddýchnete v Hoteli Ambassador****, ktorý je priamo na Hlavnej ulici. Počas letných mesiacov na vás čaká aj vstup na kúpalisko Ryba Anička, kde sa s celou rodinou osviežite počas letných horúčav.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zľavadňa.sk

V prípade ak neobľubujete bývanie priamo v centre mestskej zábavy, odporúčame ubytovanie v Hoteli Yasmin. Napriek tomu ste stále v centre mesta a teda na skok od ďalších zaujímavých miest, ktoré toto mesto ponúka.

Unikát za unikátom

Počuli ste už spievať fontánu? V Košiciach jednu majú. Už krátko po jej vybudovaní si získala veľkú obľubu malých aj veľkých turistov, ktorí obdivujú vodné prúdy a osvetlenie fontány. To sa mení v závislosti od hranej melódie.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zľavadňa.sk

Len 30min. od Košíc sa ukrýva ďalší unikát, ktorým sú Slovenské opálové bane. Táto jedinečná atrakcia nadchne ako deti, tak aj dospelých. Ťažia sa tu unikátne opály, ktoré sú vo svete vysoko cenené. Jeden zo slovenských opálov dokonca nosila aj cisárovná Jozefína.

Zabaviť deti na poznávacej dovolenke je niekedy poriadne náročné. Košice však ponúkajú hneď niekoľko detských lákadiel. Všetky deti milujú zvieratká, no a preto by ste mali svoje ratolesti zobrať do košickej ZOO. Nachádza sa tu najväčšiu ZOO s DinoParkom a jediná, ktorá má botanický náučný chodník. Vaše deti sa nielen pokochajú pohľadom na rôzne druhy zvierat, no ešte sa aj niečo priučia. Súčasťou ZOO je DinoPark, kde nájdete modely rôznych druhov dinosaurov v životnej veľkosti, niektoré dokonca pohyblivé.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zľavadňa.sk

Skutočne výnimočná je aj detská železnica. Okrem iného sa totiž môže popýšiť najstaršou prevádzkyschopnou parnou lokomotívou v strednej Európe - parná mašinka Katka oslávila už 132 rokov. Trať na dráhe Čermeľ - Alpinka je dlhá 4 kilometre, vedie prírodným prostredím a počas jazdy sa celá rodina dozvie všetko podstatné o tom, ako funguje parný stroj.

Okrem poznania histórie svetových metropol často do týchto miest chodíme za nákupmi. V najväčšom košickom nákupnom centre Atrium Optima, si vyberiete zo širokej ponuky obchodov. No a keď vás nákupy omrzia a po celodennom nakupovaní vyhladnete. V Geronimo gril & bar čaká na malých aj veľkých hladošov Colorado hamburger z kvalitného hovädzieho mäsa, ktorý sa podáva s hranolkami a sladkou čili majonézou.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zľavadňa.sk

Tak to vidíte, Košice majú čo ponúknuť a po návšteve tohto mesta si ho určite zamilujete a vrátite sa sem niekedy opäť.