Tip na článok

Nesmrteľní MILENCI: Trúfnete si? Otestujte sa s vašou láskou, čo viete o najznámejších pároch!

16.2. 19:00 Pre niekoho je to "dovezený" sviatok a neoslavujú ho. Iní však na Valentína, ktorý bol v piatok, chodia so svojou láskou na slávnostnú večeru a vymieňajú si darčeky. Či už patríte k prvej alebo k druhej skupine, otestujte sa, ako dobre poznáte legendárne zaľúbené dvojice. Ešte viac zábavy si užijete, ak si test urobíte so svojím partnerom. Aspoň zistíte, ako ste na tom s láskou!

egyptská kráľovná Kleopatra

1/10 Kleopatra bola zvodná egyptská kráľovná, ktorá vraj veľmi dobre vedela, ako na mužov. Takže zviedla aj rímskych vodcov, ktorí prišli do Egypta. Ktorý bol prvý?

Paris a Helena vo filme - Orlando Bloom a Diane Kruger.

2/10 Legendárny pár sa spomína v starých gréckych bájach. Trójsky princ Paris sa zamiloval do manželky spartského kráľa Menelaa a uniesol ju. Vznikla preto trójska vojna. Ako sa volala Menelaova manželka?

Foto: archív, archív
Romeo a Júlia

3/10 Každý zamilovaný pozná Romea a Júliu! Mladučký taliansky pár, ktorý preslávil Shakespeare, doplatil na nepriateľstvo svojich rodín. Ktoré mesto je spojené s Romeom a Júliou?

Hrad Trenčín

4/10 Aj na Slovensku máme legendárnych milencov. Z histórie sú zrejme najznámejší Omar a Fatima, spájaní s trenčianskym hradom. Čo musel Omar urobiť, aby získal Fatimu?

Foto: archív, archív
seriál Mária Terézia

5/10 Nedávno uvádzaný seriál znova potvrdil, že Mária Terézia patrila k tým málo panovníčkam, ktoré sa vydali z lásky. Ako sa volal jej manžel?

Kate Winslet a Leonardo di Caprio

6/10 Legendárnymi sa stali aj mnohé filmové dvojice. Známy je krásny ľúbostný príbeh z filmu Titanic. Ako sa volala dvojica, ktorú hrala Kate Winslet a Leonardo di Caprio?

Foto: archív, archív
muzikál Pomáda

7/10 Známa je i dvojica z muzikálu Pomáda, ktorú stvárnili Olivia Newton John a John Travolta. Ako sa volali ich postavy?

Božidara Turzonovová a Jozef Adamovič

8/10 Aj medzi hercami boli známe milenecké či partnerské páry. K tým dlhoročným u nás patrila herečka Božidara Turzonovová a jej manžel. Ako sa tento známy herec volal?

Foto: archív, archív
Elizabeth Taylor a Richard Burton

9/10 Legendárnou hereckou a partnerskou dvojicou bola Elizabeth Taylor a Richard Burton. Prvý raz sa stretli pri nakrúcaní filmu. Ktorého?

Brad Pitt a Jennifer Aniston

10/10 Z mladších párov boli známymi zaľúbencami Jennifer Aniston a Brad Pitt. Síce sa rozviedli, ale v Hollywoode sa neustále špekuluje o tom, že by sa mohli k sebe vrátiť. Koľkou manželkou bola Jenn pre Brada?

Foto: archív, archív
Hrať znova Ďalšie kvízy
PlusTV

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.