Muž mieril na vydesenú ženu a vyzval ju, aby vystúpila. „Vravela som, aby nebláznil, nech ma pustí,“ povedala Zuzana.

Streľba zo samopalu

Strelec sa k nej priblížil a vystrelil priamo na ňu. Našťastie, ženu nezranil. Náboj však trafil palubnú dosku až sa inicioval airbag. „Vystúpila som radšej z auta. Dal mi na ruky putá, musela som si sadnúť do jeho auta, kde ma pripol k reťazi. Potom sme sa vozili kde-kade, po poliach,“ povedala stále zjavne otrasená Zuzana.

 

Nekontrolovateľné správanie

Únosca podľa jej slov na ňu fyzicky neútočil, stále sa jej však vyhrážal. Mladú ženu desilo najmä striedanie jeho nálad. „Raz ma chcel pustiť, o chvíľku povedal, že nikam nepôjdem. Počas jazdy s nikým nekomunikoval, hovoril iba so mnou. Neskôr sme zastavili pri nejakom dome. Kázal mi vystúpiť, vošli sme dovnútra, pripútal ma k radiátoru. Bol veľmi psychicky labilný. Dokonca si prikladal zbraň k hlave, že sa zastrelí,“ porozprávala príbeh ako z akčného filmu. Potom dvojica opäť nasadla do auta.

Vydesená žena a chrápajúci únosca

„Keď sme sa blížili  k nejakým ľuďom, povedal mi, aby som nevystrájala, lebo bude zle,"spomenula hrozivý zážitok. „Nakoniec sme s autom skončili v areáli družstva za obcou Suché. Keď prišli policajti, únosca spal, dokonca chrápal. Policajti skríkli: „Ruky hore!" Ja som ich tíšila, keďže som sa bála, že sa prebudí a začne strieľať. Pre mňa to bolo niečo úžasné, ani neviem popísať, aká som bola šťastná, keď som uvidela policajtov. Zbehlo sa to naozaj veľmi rýchlo,“ uzavrela s dojatím v hlase.

O tom, kto rozbehol záchrannú akciu, sa dočítate  v zajtrajšom vydaní Denníka Plus JEDEN DEŇ.

Viac foto v galérii k článku

 

Mohlo by vás zaujímať: