Traja na prvý pohľad neškodní mladíci dokázali znásilniť a brutálne zavraždiť bezbrannú bezdomovkyňu. Dnes si vypočuli svoje tresty. Informuje portál TVnoviny.sk.

Za čin, ktorý spáchali ešte v roku 2016, si dokopy odsedia takmer 60 rokov. František, Ján a Vladimír v máji minulého roku za teplovodným potrubím znásilnili bezdomovkyňu. Následne, aby ich neprezradila, ju František a Ján chytili za ruky a Vladimír jej na hlavu hodil betónový kváder.

FOTO Šokujúce rozuzlenie na pohrebe legendy Novotnej (†49): Plač utajenej slovenskej partnerky nad truhlou!

Zraneniam na mieste podľahla a kriminalisti začali okamžite vyšetrovať vraždu. „Rozsiahle devastačné poranenie tváre bolo spôsobené druhou osobou a vzhľadom na jeho rozsah bolo smrteľné," uviedla policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Polícia páchateľov zadržala už po pár mesiacoch a mladíci sa nakoniec pod ťarchou dôkazov priznali. Jediný Vladimír až do úplného konca tvrdil, že je nevinný.

O pár hodín sa to začne: Slovensko zasiahne sneženie, môže napadnúť aj pol metra!

Ján bol v čase vraždy neplnoletý a tak mu bol vymeraný trest 10 rokov za mrežami. Jeho bratranec František si odsedí 22 rokov. „Oľutoval celý skutok, priznal sa na začiatku trestného stíhania," povedal advokát Dorian Merešš.

Vladimír dostal z trojice najvyšší trest, 24 rokov. S vinou sa však nestotožnil, "Vina môjho klienta nebola dostatočne preukázaná, z tohto dôvodu sme podali odvolanie," dodal advokát Tibor Bacsó.