ZLÁ situácia na cestách: Maďarsko spomaluje prechod kamionov, doplatiť na to môže doprava u nás
26. 3. 2020, 8:32 (aktualizované: 26. 3. 2020, 8:36)

Zdroj: Michal Svítok
Maďarsko spomaľuje až zastavuje vstup a prechod kamiónov na svoje územie. Dosah to môže mať aj na dopravnú situáciu na území Slovenska, predovšetkým v okolí otvorených hraničných priechodov.
Upozorňuje na to slovenská polícia na sociálnej sieti. "Maďarský krízový štáb urobil toto rozhodnutie na základe kolapsu počítačového systému na rumunskej strane. Maďarsko preto uzatvorí hranice s Rumunskom. To, ako dlho budú trvať opatrenia voči hraniciam so Slovenskou republikou, nie je známe," konštatuje polícia.
Ubezpečuje, že slovenskí policajti spravia všetko preto, aby kamióny odkláňali na parkoviská, odpočívadlá a krajnice. "Taktiež budú myslieť na obmedzenie prílevu kamiónov zo všetkých hlavných ťahov smerom do Bratislavy," podotýka polícia, ktorá účastníkov premávky žiada v tejto súvislosti o spoluprácu a trpezlivosť.