Iba včera (8.6.) sa konal súd so šoférom auta smrti z minuloročnej tragédie zo Zochovej ulice. Za volantom sedel poriadne ožratý, niekdajší tréner nepočujúcich ľudí - Dušan Dědeček. Šialene rýchlu jazdu však nezvládol a rútiace sa auto narazilo do nevinných ľudí, ktorí v tom čase čakali na zastávke.

Nehodu neprežilo päť študentov a množstvo ďalších sa zranilo. Dědeček si na súd počkal vo väzbe, odkiaľ sa niekoľkokrát neúspešne chcel dostať na slobodu. Sudca bol však neoblomný a jeho početným žiadostiam nevyhovel.

Sudca Mestského súdu Bratislava I včera rozhodol, že Dušan Dědeček je vinný zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia. Dostal 15 rokov väzenia, zákaz činnosti viesť motorové vozidla 10 rokov a ochranný dohľad 3 roky.

EMOTÍVNE fotky z pojednávania nájdete v GALÉRII>>>

Príbuzní obetí tragédie zostali z rozsudku zhrození, pretože im prišiel nízky. Súhlasí s nimi aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, o ktorom sa obvykle píše v spojitosti s paragrafom 363. Neprepadajte však panike. Tentokrát sa angažuje s úplne odlišným úmyslom.

"V trestnej veci obžalovaného Dušana Dědečka pre obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia v súvislosti s tragickou dopravnou nehodou na Zochovej ulici v Bratislave, ku ktorej došlo 2. októbra 2022, som dnešného dňa krajskému prokurátorovi v Bratislave vydal pokyn, aby proti rozsudku Mestského súdu Bratislava I z 8. júna 2023 podal odvolanie v neprospech obžalovaného, pre nesprávnosť výroku o treste," informuje Žilinka na sociálnej sieti.

Podľa jeho vlastných slov, uložený trest odňatia slobody považuje za neprimerane nízky, dôsledne nezohľadňujúci spôsob spáchania činu, jeho následky a osobu páchateľa. "V neposlednom rade nezabezpečuje ani generálnu prevenciu, výchovný vplyv, teda odradenie iných od páchania obdobných trestných činov," dodáva generálny prokurátor.

Mohlo by vás zaujímať: