Za volantom sedel 26-ročný mladík pod vplyvom alkoholu a aj napriek tomu, že mu plynie trest zákazu viesť motorové vozidlá. Informovalo o tom prešovské krajské policajné riaditeľstvo na sociálnej sieti.

Obvinený mal jazdiť po meste v sobotu večer. "Keď ho policajná hliadka chcela zastaviť, výzvu na zastavenie odignoroval a pokračoval ďalej v jazde smerom do centra mesta. Hliadka vodiča prenasledovala so služobným vozidlom," priblížila polícia s tým, že vodič počas jazdy ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky, s vozidlom viackrát prešiel do protismeru, predbiehal vozidlá cez dvojitú plnú čiaru.

Celý status polície a FOTOGRAFIE nehody nájdete v GALÉRII >>>

Zastavil až po náraze do iného osobného auta a mostného betónového piliera. K zraneniu osôb počas nehody nedošlo.

Ako polícia informuje, pri dychovej skúške mladík nafúkal 2,35 promile, opakovaná dychová skúška preukázala ešte vyššiu hodnotu. "Policajti lustráciou zistili, že mladý arogantný vodič bol za obdobný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdený, kde mu bol uložený zákaz činnosti viesť vozidlá všetkých druhov na dobu 42 mesiacov, ktorý platí až do apríla 2024," doplnila polícia.