Všetko sa odohralo v nenápadnej sedemposchodovej bytovke na Vyšehradskej ulici v Petržalke. K prvej smrti prišla polícia už ráno, krátko po 10:15 hod. Na tiesňovej linke bol ohlásený pád 27-ročného muža z jedného z bytov. "Muž bol privolanou záchrannou službou prevezený do jednej z nemocníc, kde zraneniam podľahol," povedal Michal Szeiff, hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Jeho smrť vyšetrujú ako trestný čin usmrtenia.
Tragický deň sa tým však pre policajtov, žiaľ, neskončil. Ďalšie oznámenie prišlo po 15. hodine a opäť na tej istej adrese riešili pád ďalšieho človeka, tentokrát však 39-ročnej ženy. Po páde z okna bola na mieste mŕtva. "Policajti na mieste vykonávali od prvotného oznámenia potrebné úkony, na základe ktorých sa im podarilo v popoludňajších hodinách lokalizovať byt 7-poschodového obytného domu, z ktorého muž a žena pravdepodobne vypadli," objasňuje Szeiff a dodáva, že smrť ženy je vyšetrovaná ako trestný čin zabitia.
Ani dvoma mŕtvymi sa však tragický deň pre políciu neskončil. V osudnom byte, odkiaľ mali muž so ženou vypadnúť totižto pred piatou večer nakoniec našli mŕtvolu iba 9-ročného chlapca, ktorý mal byť podľa našich slov dobodaný.
HROZIVÉ FOTO z miesta tragédie nájdete v GALÉRIÍ>>>
"Vo vzťahu k nálezu tela 9-ročného chlapca bez známok života v priestoroch jedného z bytov, začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy," udáva Szeiff. Na celom prípade však nesedí viacero vecí, čo si ľudia okamžite všimli a začali na to v diskusiách upozorňovať.
Polícia preto oficiálne vysvetlila svoje postupy. Uviedli, že všetko skomplikovalo najmä to, že mŕtveho muža najskôr nedokázali identifikovať. "V zmysle prijatého oznámenia však nebolo jednoznačne zrejmé, z ktorého bytu 7-poschodového obytného domu k pádu muža došlo, rovnako tento muž pri sebe nemal žiadny doklad totožnosti a zároveň nikto z obyvateľov obytného domu muža nespoznal. Policajti sa v rámci úkonov snažili skontaktovať s obyvateľmi každého z bytov uvedeného domu, avšak nie s každým sa podarilo nadviazať kontakt," uviedli vo vyhlásení s tým, že s domácimi bol problém sa skontaktovať - viacerí na výzvy vôbec nereagovali.
Szeiff ďalej konštatuje, že v tom čase neexistoval zákonný dôvod, aby policajti využili svoje oprávnene a otvorili niektorý z bytov. Lokalizovať polícii osudný byt sa podarilo až po smrti ženy. "Následne po splnení zákonných dôvodov – tzn. byt nikto neotváral, nepodarilo sa nadviazať kontakt s nikým v byte a vzniklo dôvodné podozrenie, že sa v ňom môže nachádzať ďalšia osoba, policajti využili svoje zákonné oprávnenia a do bytu vošli," uzatvára Szeiff.