Beginning of dialog window. Escape will cancel and close the window.
End of dialog window.
Súd rozhodol o väzbe: Za výrobu heroínu im hrozí DOŽIVOTIE, je medzi nimi aj ŽENA
Reklama
O osude siedmich obvinených z protidrogovej policajnej akcie Rybár dnes rozhodol nitriansky súd. Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok zadržala dokopy 11 ľudí, ktorí sa mali podieľať na obrovskom heroínovom biznise na Slovensku.
O väzbe sa začalo rozhodovať v nedeľu na obed. Skupinu priviezli na súd za prísnych bezpečnostných podmienok bočným vchodom, v závažnom prípade rozhodujú dve sudkyne a dvaja prokurátori.
Polícia v rámci akcie zaistila doposiaľ najväčšiu výrobňu heroínu v Strednej Európe. Ako to tam vyzerá, si prečítajte TU. Slováci mali v budove bývalého poľnohospodárskeho družstva vo Vrábľoch vyrábať drogy pomocou vysoko sofistikovanej technológie a odtiaľ ich distribuovať do celého Slovenska, informoval policajný hovorca Roman Hájek.
Beginning of dialog window. Escape will cancel and close the window.
End of dialog window.
Vyjadrenie suseda k razii NAKA blízko jeho pozemku
Polícia tiež na mieste zaistila množstvo chemických látok, výrobnú technológiu a časť makovej slamy. Okrem toho zhabali takmer 505 gramov heroínu a 703 miligramov kokaínu.
Už o pol piatej popoludní bolo rozhodnuté nad trojicou obvinených. Sudca ich nekompromisne poslal za mreže z preventívnych dôvodov, v jednom prípade aj preto, aby obvinený neušiel do zahraničia. Nad zvyšnou štvoricou súd rozhodol až o pol siedmej večer, muži zostávajú za mrežami. Vo väzbe zostávajú z preventívnych dôvodov. Prekvapením je, že sa medzi nimi nachádza aj žena. Tá je, podľa našich informácií, drogovo závislá a preto súd rozhodol o jej väzbe z obavy, že by mohla ujsť a tak sa vyhýbať trestnému stíhaniu.
Z výroby heroínu obvinili sedem osôb, je medzi nimi aj žena.
"Voči siedmim osobám bolo vznesené obvinenie pre drogovú trestnú činnosť, " potvrdil pre PLUS JEDEN DEŇ hovorca Krajskej prokuratúry v Nitre Jaroslav Maček. Dodal, že im hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody v trvaní 20 až 25 rokov, prípadne až doživotie.