Reklama

Vysnívané bývanie sa zmenilo na zlý sen: Podvodník obral Slovenku o viac ako 100-tisíc eur!

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    LÁSKA zo ZOZNAMKY skončila v slzách. Z LÁMAČA SŔDC sa vykľul "špeciálny recidivista"
    Reklama

    Spoločné plány do budúcna nevyšli okradnutej a podvedenej Slovenke. V priebehu tohto roka zneužil jej city podvodník, ktorý ju obral o tisíce eur.

    V utorok (22.10.) prišla podvod na jedno z obvodných oddelení v piatom bratislavskom okrese oznámiť poškodená žena, ktorá sa mala na internete zoznámiť s neznámym mužom vystupujúcim pod falošným menom. Počas tohto roka prišla o viac ako 100-tisíc eur.

    Komunikácia mala prebiehať cez mobilné aplikácie, v ktorej mali plánovať spoločné bývanie v Berlíne. Pod zámienkou kúpy domu mala poškodená žena previesť na podvodníkov účet 70 000 eur, informovala polícia na sociálnej sieti. Pri probléme s prevodom peňazí mal podvodník inštruovať poškodenú ženu, aby finančné prostriedky previedla na iný účet, čo sa mu aj podarilo.

    Podvodník však chcel opäť od poškodenej ženy vylákať ďalšie financie. S legendou o rozvode a potrebe peňazí na jeho vysporiadanie mu mala žena zaslať peniaze v celkovej výške 5 300 eur.

    V inej komunikácii mal od ženy podvodník vylákať ďalšie peniaze, a to 20 950 eur prostredníctvom bitcoin automatov z dôvodu odblokovania jeho bankových účtov a k prevodu ďalších 5 000 eur na zariadenie spoločného domu v Berlíne.

    Z idylky o spoločnom bývaní zišlo a podvedená žena tak podvodníkovi zaplatila nemalú čiastku - spolu až 101 250 eur.

    "Opätovne upozorňujeme na nebezpečenstvo komunikácie cez internet s neznámymi ľuďmi, ktorí veľmi často posielajú na sociálnych sieťach žiadosti o priateľstvo, súkromné správy alebo sa zapájajú do komentovania príspevkov," apeluje polícia.

    "V žiadnom prípade sa nenechajte nalákať na komplimenty a vyznania lásky od cudzích osôb, ktoré osobne nepoznáte. Tieto profily často využívajú falošné fotky alebo ukradnuté profily reálnych ľudí," prízvukuje polícia.